КУП НАНУ прийняв участь в науково-практичному семінарі від НБУ та Ліги страхових організацій України
Не так давно Верховною Радою Україні було прийнято нове законодавство в сфері страхування, а саме новий Закон України «Про страхування» від № 1909-IX, який набрав чинності із 19.12.2021 року, однак вводиться в дію 01 січня 2024 року. Річ у тім, що новим Законом кардинально змінюється цілий спектр вимог до ліцензування страховиків, оцінки їх платоспроможності та ліквідності, корпоративного управління й управління ризиками, припинення діяльності компаній та передавання страхового портфеля тощо. Саме з метою інформування учасників ринку страхових послуг, в першу чергу, страховиків, Академією «СТАРТ» було організовано круглий стіл на тему «Актуальні зміни в організації діяльності та звітування страховиків».
Захід відбувся 5 липня 2023 року за підтримки Торговельно-промислової Палати України в змішаному форматі, на якому були присутніми понад 550 учасників – представники влади, бізнесу, керівники страхових компаній та брокерів, науковці.
На запрошення організаторів, спікерами стали: Богдан Лукасевич, директор департаменту бухгалтерського обліку Національного Банку України; Леся Бурбель, начальник управління методології регулювання страхового ринку Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ Національного Банку України; Сергій Рогозний, експерт з Міжнародних стандартів фінансової звітності, член Правління, голова комітету з фінансів та бюджету Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України;
Віктор Берлін, президент Ліги страхових організацій України; Ольга Значкова, експертка з Міжнародних стандартів фінансової звітності. Від Київського університету права НАН України участь у семінарі як спікер прийняла Оксана Хорватова, к.ю.н., доцент, професор кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін.
Спікери, проаналізували основні новації прийнятого Закону, а саме: організаційні аспекти діяльності страхових компаній та страхових посередників з 01 січня 2024 року; новий порядок ліцензування та вимоги до статутного капіталу страхових компаній; особливості обліку, звітування та аудиту; важливі правові особливості укладання договорів страхування з фізичними та юридичними особами, нові правила діяльності та навчання страхових агентів; вимоги до системи корпоративного управління компанією, зокрема, роботи ради та правління; кваліфікаційні вимоги до професійної придатності та ділової репутації керівників страхових установ. Наприкінці зустрічі спікери запросили присутніх до ефективної співпраці в галузі побудови нової системи діяльності та навчання усіх учасників ринку страхування.
Прес-Центр КУП НАНУ