КУП НАНУ спільно з Посольством Австрії в Україні провели першу міжнародну конференцію «Актуальність юридичних праць Ганса Кельзена для сучасних України та Австрії»

6 Жовтня, 2013

3 жовтня 2013 року у Президії Національної академії наук України відбулась наймасштабніший у другому півріччі 2013 року захід – перша міжнародна конференція «Актуальність юридичних праць Ганса Кельзена для сучасної України та Австрії», організаторами якої виступили Київський університет права НАН  України та Посольство Австрійської Республіки в Україні.
     Учасниками конференції стало більш ніж 120 осіб, серед яких були  видатні політичні та громадські діячі України, керівники органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, провідні науковці у сфері права, економіки, державного управління. Із списком учасників можна ознайомитись на веб-сторінці конференції  http://inter-dep.wix.com/hans-kelsen#!untitled/c22ip .

Захід відкрив ректор КУП НАНУ заслужений юрист України професор Юрій Бошицький, який у своєму слові привітав учасників, а також звернув увагу присутніх на важливість події для процесу розбудови України як європейської держави.
     Посол Австрійської Республіки в Україні пан Вольф Дітріх Хайм також у своєму вітальному слові підкреслив значення конференції для науковців і практиків та побажав учасникам плідної роботи.

У рамках конференції було проведено презентацію книги Ганса Кельзена «Про сутність і цінність демократії», яка вперше побачила світ українською мовою завдяки спільній роботі Посольства Австрії в Україні, КУП НАНУ та почесного доктора КУП НАНУ професора Герберта Шамбека (Австрія). Книга була видана обмеженим накладом – 2500 примірників, але кожен з присутніх отримав у дарунок презентоване видання книги. Крім того, всі бажаючі мали можливість взяти автограф професора Герберта Шамбека, за ініціативою якого й було здійснено переклад та видання українською мовою наукового доробку Ганса Кельзена.
     Із доповідями за тематикою конференції виступили Юрій Бошицький, професор, кандидат юридичних наук, ректор КУП НАН України, заслужений юрист України; Юрій Кармазін, народний депутат Верховної Ради України; Ігор Самсін, кандидат юридичних наук, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; Микола Оніщук, доктор юридичних наук, президент Інституту правової політики, почесний професор КУП НАН України; Ніна Карпачова, перший Омбудсман України; Олександр Потєхін, професор, с.н.с., доктор історичних наук, завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін КУП НАН України, керівник Центру політологічних, гуманітарних та прикладних досліджень; Юліуш Півоварськи, ректор Вищої школи публічної та індивідуальної безпеки «Апейрон» у м. Краків, Польща , а також інші видатні діячі та провідні науковці України та Європи.

Необхідно зауважити, що вищезазначена конференція отримала широкий резонанс в наукових колах і державному секторові України та інших держав. Так, учасники конференції отримали вітання від президента НАНУ академіка Бориса Патона, ректора Східноєвропейського університету ім.. Л. Українки Ігоря Коцана, заступника Голови Конституційного Суду України Юрія Бауліна, ректора Ужгородського національного університету Федіра Ващука, декана факультету права, управління та економіки Вроцлавського університету почесного доктора КУП НАНУ Богуслава Банашака (Польща), завідуючого кафедрою Жана Моне Регенсбурського університету почесного доктора КУП НАНУ Райнера Арнольда (Німеччина), декана юридичного факультету Львівського національного університету ім. Івана Франка Андрія Бойко, голови Рівненської обласної державної адміністрації Василя Берташа та багатьох інших керівників органів влади, державних установ, наукових організацій та вищих навчальних закладів.

За
результатами конференції учасники прийняли рекомендації, які, разом із
доповідями та науковими повідомленнями, увійдуть до збірника матеріалів
конференції, видання якого заплановано у поточному році.

Прес-центр відділу
міжнародних зв’язків