Національна академія наук України Київський університет права

КУП НАНУ спільно з Юридичним факультетом Університету Дебрецена (Угорщина) провів V Міжнародну науково-практичну конференцію «Захист інтелектуальної власності»

7 Червня, 2013

     24 травня  2013 року представники професорсько-викладацького складу та студенти Київського університету права Національної академії наук України взяли участь у роботі V-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Захист інтелектуальної власності», яка проходила на базі Юридичного факультету  Університету Дебрецена в Угорщині і є результатом, підписаного ректором Ю.Л.Бошицьким  угоди про співпрацю  двох університетів ще у 2009році.
     Враховуючи ту обставину, що метою конференції було розширення наукових та освітніх зв’язків між університетами обох країн в її роботі  взяли участь провідні державні діячі, науковці та освітяни з різних наукових установ України та Угорщини.
     Київський університет права НАН України на конференції представляли: Бошицький Ю.Л., професор, ректор Київського університету права НАН України, заслужений юрист України; Оніщук М.В., міністр юстиції України 2007-2010 рр., член Вищої ради юстиції України, президент Інституту правової політики; Галянтич М.К., д.ю.н., професор, заступник директора з наукової роботи Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва  НАПрН України; Рассомахіна О.А., к.ю.н., доцент кафедри цивільного і трудового права КУП НАНУ та студенти університету: Мацион І. та Омельченко О., студентки 3-го курсу юридичного факультету  та  Парнев Б., студент 3-го курсу факультету міжнародних відносин.


     Робота конференції відбувалася у конференц-залі Юридичного факультету Університету Дебрецена і проходила у такі етапи: урочисте відкриття конференції, виступи представників української делегації та угорської сторони, виступи англомовних доповідачів. Під час відкриття конференції із вітальним словом виступили: Бошицький Ю.Л., ректор Київського університету права НАН України; Оніщук М.В., президент Інституту правової політики та Чечі Дьорд, професор Юридичного факультету Університету Дебрецена, які привітати учасників з початком роботи конференції та побажали плідної роботи.
     Представлені на конференції доповіді викликали жваву дискусію та науковий інтерес як угорських колег, так і представників української делегації у контексті обміну досвідом. Ряд результатів, наведених у доповідях, мають важливе практичне значення, як для розвитку правової науки, так і законодавства у сфері інтелектуальної власності.
     Плідна робота учасників конференції супроводжувалася цікавою культурною програмою, яку запропонували гостинні колеги Юридичного факультету університету Дебрецена. Зокрема, після завершення роботи конференції для учасників заходу була проведена ознайомча екскурсія із сучасним комплексом університету Дебрецена: гості відвідали сучасну бібліотеку університету, лекційні зали Юридичного факультету, зал судових засідань. Особливе враження на українських учасників конференції справив архітектурний ансамбль головного корпусу Університету Дебрецена. Також учасники конференції у супроводі угорських колег мали можливість пройтися старовинними вулицями міста, ознайомитися з його архітектурною та культурною спадщиною.


     Усі учасники конференції відзначають, що даний захід значно розширив світогляд кожного з учасників, а також відмітили високий рівень організації конференції та доцільність проведення зазначених заходів.
     Відгуки щодо організації конференції та враження від поїздки до Дебреценського університету  в іншій статті висловлені студентами, які брали участь у конференції.

к.ю.н., доцент кафедри
 цивільного та трудового права

КУП НАН України
Рассомахіна О.А.