КУП НАНУ взяв участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції (м.Ужгород)

19 Грудня, 2009

З 17 по 19 грудня 2009 р. за ініціативи ректора, професора Ю.Л. Бошицького Київський університет права НАН України проводив IV Міжнародну науково-практичну конференцію «Європейська юридична освіта і наука: студентський вимір» у м. Ужгород на базі Закарпатського державного університету.

В умовах подальшої розбудови України як правової та демократичної держави особливої актуальності набуває необхідність реформування вищої юридичної освіти з метою удосконалення та інтеграції до європейського освітянського простору. Безперечно, вища юридична освіта є складовою правової освіти в цілому, головним завданням якої є формування правової свідомості та культури громадян, утвердження в суспільстві принципу верховенства права. Тому і не є дивним, що тема конференції зацікавила, викликала у студентів бажання участі, написання наукових праць і таку активність в обговоренні тем доповідей. Піднімалися на обговорення актуальні питання, пов’язані з найрізноманітнішими галузями і інститутами права, були представлені роботи, пов’язані з проблемними питаннями і недоліками законодавства.

За результатами двох днів роботи конференції, були підведені підсумки, відзначені і нагородженні грошовими преміями студенти, зокрема:

І місце – Киця Олена, студентка ІІ курсу з роботою на тему « Перспектива розвитку і шляхи вдосконалення інституту омбудсмана в Україні»;

ІІ місце – Головчук Віталій, студент ІІ курсу з темою « Юридична техніка як теоретико-правова категорія: поняття, ознаки та різновиди»;

ІІІ місце – Гавронська Ілона, студентка ІІІ курсу з роботою « Проблема співвідношення норм Господарського та Цивільного кодексів України у визначенні ними поняття господарського товариства».

Хотілося б відзначити всіх, адже кожна робота була на високому рівні і чітко, лаконічно викладена, кожна з них викликала жваве обговорення. Радує те, що серед всіх, хто брав участь є і студенти І курсу, які вже теж, попри те, що вони тільки починають свій професійний шлях, брали активну участь в обговоренні і дискусії.

По закінченню роботи конференції, усі делегати мали можливість відвідати і послухати дуже цікаву історію замку «Паланок» у місті Мукачево, походити стежками історії у Ужгородському замку. В межах програми «Передай тепло своєї руки маленькій дитині» побували у дитячому будинку в м. Свалява.

Всі і кожен з нас окремо провів найкраще час, адже окрім нових знань, навичок, які взяли для себе, які я сподіваюсь, активно будуть використані в подальшій науковій і практичній діяльності, мав можливість познайомитися, поспілкуватися зі студентами інших вузів, обмінятися досвідом, побувати в найчарівніших місцях Закарпаття, почути історію і побачити традиції, звичаї регіону, врешті – решт, відчути те, що ми єдині, що ми діти нашої славної України. Хотілось би подякувати за щиру гостинність і привітність студентів Закарпатського державного університету, за чудові теми для обговорення, сподіваємося й на подальшу співпрацю і на ще не одну таку цікаву, дружню зустріч. А всіх інших закликати брати активну участь у науковому житті університету, якомога більше поглинати в себе знань, вмінь, навичок, адже ми юристи і все у наших руках, в тому числі і майбутнє нашої держави, яке творити саме нам.

Голова НТС

КУП НАН України