Національна академія наук України Київський університет права

КУП НАНУ взяв участь у роботі Міжнародної конференції з питань інтелектуальної власності

14 Листопада, 2016

     11 листопада 2016 року вiдбулась Мiжнародна конференцiя з Iнтелектуальноi власностi,  органiзована юридичною компанiєю Arzinger спiльно з ВОIВ, яка проходила в отелі Hilton. Безпосереднiм органiзатором конференцii став вiддiл Практики iнтелектуальноi власностi даної юридичної компанiї, який очолює Катерина Олiйник, вона і була модератором заходу.
     Компанiю Arzinger на заходi представили Тiмур Бондарєв (керуючий партнер компанiї Arzinger) та Лана Сiнiчкiна (партнер компанiї Arzinger). Департамент iнновацiй та iнтелектуальноi власностi Мiнiстерства економiчного розвитку i торгiвлi України представляла Олена Мiніч. Представниками бiзнесу на заходi стали Анатолiй Полiкарпов (керівник відділу інтелектуальної власності «Кондитерська корпорацiя «Рошен») та Олександр Терещенко (керівник юридичної групи з питань законодавства у сфері харчових продуктів ТОВ «Данон»).
     Основними доповідачами заходу стали: керівник програм Департаменту країн перехідного періоду та розвинутих країн Всесвітньої організації інтелектуальної власності Євгеній Сесіцький (Швейцарія) та ректор КУП НАНУ, професор Юрій Бошицький (Україна).

     Ректор КУП НАНУ Юрій Бошицький виступив із доповіддю «Важливість розвитку політики щодо інтелектуальної власності в університетах і науково-дослідницьких установах України: національний досвід», в якій зазначалися основні тенденції розвитку права інтелектуальної власності у вищих навчальних закладах України та перспективи подальшого дослідження цієї галузі.

     Також представниками від КУП НАН України були: завідувач кафедри цивільного та трудового права, д.ю.н., професор Шишка Р.Б., доценти кафедри к.ю.н. Рассомахіна О.А. та завідувач юридичної клініки, к.ю.н. Гузеват М.О.

     Надзвичайно цiкавими виявилися Секції конференції щодо охорони Авторського права та Прав промислової власності за сучасних умов, Інтелектуальна власність та недобросовісна конкуренція, яка проходила в режимі неформальної бесіди. Особливо цікавими були доповiдi Олексiя Прудкого, Володимира Рибiна, Оксани Манько та Iнни Шатової, присвяченi питанням застави торговельних марок та їх реальної ринкової вартості під час викупу, огляду судової практики Суду з iнтелектуальних прав РФ, захисту вiд недобросовiсноi конкуренції, зокрема, огляд правозастосовної практики АМК України щодо захисту прав на позначення на ринку з метою усунення змішування серед споживачів стосовно схожих позначень та запобігання випадкам введення споживачів в оману при застосуванні схожих комерційних назв та виразів на продукції. Після  перерви публіку розважила презентація директора 1С-Bitrix в Україні та Білорусії Дмитра Суслова на тему «Електронна комерція: тренди, що змінюють сучасний світ», яка дала можливість осягнути, як змінюється реальність із розвитком сучасних інформаційних технологій. Катерина Олійник, керівник практики інтелектуальної власності Arzinger представила надзвичайно цікаву доповідь «Інтелектуальна власність у сфері електронної комерції: законодавчі тенденції та практичні питання в Україні», яка дала можливість ознайомитися із матеріалами нової практики щодо захисту прав на доменні імена та узагальнити інформацію щодо засобів Інтернет, в яких використовується інтелектуальна власність, форм її правової охорони та захисту прав на домени у мережі Інтернет.

     Конференцiя справила надзвичайно позитивне враження на її учасникiв та залишила у нас бажання вiдвiдати захiд знову.

Програма конференції

Прес-служба КУП НАНУ