Київський університет права НАН України підписав угоду про співпрацю з Бакинським державним університетом
21-22 грудня 2021 р. у Бакинському державному університеті (БДУ) відбулася Міжнародна наукова конференція на тему: “Нові виклики XXI століття і сучасні тенденції розвитку в області права”.
Захід організували юридичний факультет БДУ, Університет Галле-Віттенберг Німеччини, Казахський національний університет ім. Аль-Фарабі, Вільнюський університет, Університет Ліон2 Франції.
На церемонії відкриття ректор БДУ Ельчин Бабаєв відмітив, що юридичний факультет ВНЗ підготував тисячі висококваліфікованих юристів і забезпечив правоохоронні органи, державні і урядові установи Азербайджану юридичними кадрами. По словах Эльчина Бабаева, юридичний факультет БДУ є провідним центром розвитку юридичної науки і підготовки науково-педагогічних кадрів в області права в Азербайджані. Останнім часом факультет налагодив тісні зв’язки з ведучими світовими науково-освітніми центрами, що позитивно позначилося на якості і науковому рівні навчання.
Ректор Ельчин Бабаєв додав, що конференція є важливою подією в житті БДУ, і сприятиме вдосконаленню дослідницького процесу і створить стимули для майбутньої плідної роботи.
У заході, разом з професорсько-викладацьким складом БДУ, відомими ученими-юристами Азербайджану, беруть участь провідні учені-правознавці із зарубіжних країн – Туреччини, Німеччини, України, Франції, Литви, Молдови, Білорусі, Казахстану і Узбекистану.
На церемонії відкриття конференції виступили Надзвичайний і Повноважний Посол Турецької Республіки в Азербайджані Джахід Багчи, Уповноважений з прав людини (Омбудсмен) Азербайджанської Республіки Сабіна Алієва, завідуючий кафедрою конституційного права БДУ Зіяфет Аскеров, ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький, ректор Ташкентського державного юридичного університету Узбекистан Ісламбек Рустамбеков, декан юридичного факультету Вільнюського університету Литви Томас Давіліус, декан юридичного факультету Університету Анкари Туреччини Мухаррем Озен, декан юридичного факультету Казахського національного університету ім. Аль-Фарабі Даулет Байдельдінов, декан юридичного факультету Стамбульського університету Туреччини Омар Екмекчі та інші.
На пленарному засіданні заходу виступив ректор КУП НАН України – Юрій Бошицький з доповіддю на тему: «Право інтелектуальної власності: перспективи України в контексті світового розвитку» та зазначив, що ця конференція дала всім присутнім можливість, в такий складний час пандемії, об’єднатися для визначення завдань і пошуку інноваційних напрямів в юридичній науці та практиці. Звернув увагу на те, що важливою передумовою пошуку інноваційних напрямів у юридичній сфері є наука, яка не в змозі розвиватися без обміну досвідом з міжнародними експертами: вченими і законодавцями із залученням молодих учених, це дає можливість апробації і впровадження результатів наукової діяльності в практичну роботу юриста і в практику освітнього процесу.
У рамках даної конференції Київський університет права НАН України підписав меморандум про співпрацю з Бакинським державним університетом. Предметом даного договору являється створення умов для встановлення співпраці між сторонами в освітній, методичній і науково-дослідній областях.
Зокрема, передбачається:
• обмін студентами, магістрами, аспірантами, викладачами і науковцями для навчання, стажувань та практики;
• взаємна участь в конференціях, що проводяться навчальними закладами, симпозіумах, форумах, семінарах та інших заходах з актуальних юридичних проблем;
• взаємних стажувань викладачів і аспірантів;
• наукове консультування докторів і аспірантів, а також організація захисту дисертацій на отримання вченого ступеня доктора філософії та доктора наук;
• обмін науковою і навчально-методичною літературою, періодичними виданнями, публікаціями та іншими матеріалами;
• розробка і реалізація програм спільних наукових досліджень, конференцій, семінарів та інших наукових заходів;
• підготовка спільних наукових, науково-практичних, навчальних, методичних і інших друкованих видань за результатами виконання спільних досліджень;
• запрошення представників сторін для читання лекцій, обміну досвідом і інформацією по навчально-методичній роботі, навчальним планам і програмам;
• фотовиставки з метою популяризації юридичної освіти та науки;
• стажування, підвищення кваліфікації з виданням сертифікатів;
• інші види обмінів та спільної роботи.
Також на пленарному засіданні заходу з доповідями виступили ректор Ташкентського державного юридичного університету Узбекистану Ісламбек Рустамбеков, професор Стамбульського університету Туреччини Джунейт Юксель, доцент юридичного факультету БДУ Гюльназ Рзаєва та ін.
Бакинський державний університет заснований в 1919 р. У ньому нині навчаються 22 000 студентів. Кількість викладачів 1300, з них 250 докторів наук, професорів і 750 кандидатів наук.
Факультети: механіко-математичний; прикладної математики і кібернетики; фізичний; хімічний; біологічний; географічний; геологічний; історичний; юридичний; філологічний; сходознавства; бібліотечний; міжнародного права і міжнародних відносин; соціальних наук і психології; журналістики; теології; екологічний.
До складу університету також входять НДІ прикладної математики, фізичних проблем, виставковий центр, 5 музеїв, бібліотека і видавництво. В Університеті 121 кафедра, включаючи кафедри природничих і гуманітарних наук, 37 науково-дослідних і наукових лабораторій, де працюють 200 наукових співробітників, кафедра азербайджанської мови та літератури, кафедра генетики з історико-класичними питаннями, нанотехнологія охоплює навіть такі теми широкого спектру як отримання наноматеріалів.
Міжнародні відносини університету з кожним днем розширюються. В даний час Університет співпрацює з багатьма університетами колишнього СРСР і є членом Асоціації Євразійських університетів, Асоціації Університетів прикаспійських країн, Асоціації Університетів Чорного Моря, Асоціації Європейських Університетів, а також здійснює співробітництво на основі двосторонніх угод загального науково-технічного студентсько-педагогічного обміну.
Прес-центр КУП НАНУ