Київський університет права НАН України – учасник міжнародної конференції «Темпус-Україна@20»

14 Травня, 2013

14 травня 2013 року за дорученням ректора, заслуженого юриста України, професора Юрія Бошицького, у міжнародній конференції «Темпус-Україна@20», присвяченій святкуванню двадцятиріччя Програми Темпус в Україні, взяли участь завідувач відділу міжнародних зв’язків і грантів КУП НАНУ Іванна Єдгарова та спеціаліст відділу міжнародних зв’язків і грантів Оксана Дращенко.
     Організаторами події стали Міністерство освіти і науки України, Національний Темпус-офіс в Україні за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Національної академії педагогічних наук України і Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України. А участь у заході взяли представники більш ніж з 200 ВНЗ України.
     З вітальним словом виступили  Голова представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські, Перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий, Керівник Програми Темпус Клаус Хаупт, директор Національного офісу Темпус в Україні Світлана Шитікова. У заході взяли участь представники вищих навчальних закладів, наукових установ, органів державної влади України, академічної спільноти, агенцій та інституцій ЄС, країн-партнерів та України.

Необхідно зазначити, що Програма Темпус – це освітня програма Європейського Союзу, яка підтримує модернізацію системи вищої освіти та створює простір для співпраці в країнах-партнерах ЄС через університетські проекти. Також програма спрямована на добровільне наближення систем вищої освіти в країнах-партнерах до здобутків розвитку вищої освіти в державах-членах ЄС,  і додатково пропагує  підхід міжлюдської співпраці.
     На конференції були предстадставлені здобутки співпраці Україна-ЄС у сфері вищої освіти протягом 20-річної історії програми Темпус. Україна приєдналась до програми Темпус 29 квітня 1993 р. Протягом п’яти конкурсів Програми Темпус IV 61 проект отримав фінансування від Європейського Союзу. Загалом, з 1993 по 2012 рр. близько 300 проектів Темпус за участі близько 130 українських вищих навчальних закладів було профінансовано для України. А у цьому році КУП НАНУ вперше бере участь у конкурсі проектних пропозицій на отримання гранту за програмою Темпус у рамках консорціумів з іншими університетами та органами влади.

Так, КУП НАНУ є учасником проекту «Регіональна координаційна мережа між університетами та роботодавцями» (RECORD). Проект  забезпечуватиме впровадження європейських стандартів взаємодії вищої освіти і суспільства через створення координаційних центрів в університетах-учасниках, залучення опікунських рад, та сприятиме формуванню культури демократії і європейських цінностей в сучасному суспільстві.