Київський університет права НАН України відсвяткував День народження!

14 Грудня, 2012

Цьогоріч Київський університет права НАН України (КУП НАНУ) святкує своє 17-річчя. За ці роки Університет виріс до вагомої складової частини унікального для нашої країни науково-освітнього комплексу, інтелектуальні підвалини якого заклав Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Нині Київський університет права НАН України – це вищий навчальний заклад IV рівня акредитації – єдиний навчально-науковий комплекс у системі Національної академії наук України, який відіграє особливу роль у зміцненні та розбудові української державності та формуванні національної еліти. Без перебільшення можна стверджувати, що завдяки зусиллям наших випускників, викладачів і науковців Україна утвердилася як європейська держава.
     Незважаючи на свою молодість, Університет бурхливо розвивається, зміцнює науково-педагогічний потенціал. Так, сьогодні в КУП НАНУ працює 25 докторів наук, професорів і 97 кандидатів наук, доцентів. Більшість з них мають досвід роботи ще у Вищій школі права при Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. Крім штатних викладачів, в Університеті працюють практичні працівники, серед яких – відомі юристи, керівники органів державної влади, судових, правоохоронних органів тощо.
Колективові надзвичайно приємно було отримати Почесну грамоту Президії НАН України за творчі здобутки, впровадження у навчальний процес інноваційних технологій та підготовку висококваліфікованих кадрів у галузі вищої юридичної освіти. Також індивідуальні здобутки професорсько-викладацького складу Університету та його відокремлених підрозділів було відзначено Київською, Рівненською та Вінницькою обласними державними адміністраціями, Київською міською державною адміністрацією, Союзом юристів України, Інститутом правової політики та Відділенням історії, філософії та права НАН України.
     На адресу Університету надійшли вітання від Народних депутатів України А.С. Гриценка та В.В. Кличка, Київського регіонального центру НАПрН України, Рівненської обласної державної адміністрації, Чорноморської районної державної адміністрації Автономної Республіки Крим, Союзу юристів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції та численних партнерів КУП НАНУ, зокрема, Агенції розвитку Східної Європи (EEDA), Національного органу по захисту даних та свободі інформації Угорщини, Товариства «Україна-Болгарія» та вищих навчальних закладів: Університету міста Сегед (Угорщина), Університету національного та світового господарства і Варненського вільного університету імені Чорноризця Храброго (Болгарія), Вроцлавського університету (Польща), Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», Національної академії внутрішніх справ, Ужгородського національного університету, Київського міжнародного університету тощо.

До урочистостей організовано і проведено Круглий стіл «Проблеми захисту прав людини в сучасному світі» та Урочисту церемонію посвяти у Почесні доктори «HONORIS CAUSA» Київського університету права НАН України» старости міста Кехнец (Словаччина) Йозефа Конколі, доктора права.
     У заходах взяли участь: Ю.С. Шемшученко, директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, почесний ректор КУП НАНУ; А.О. Селіванов, постійний представник Верховної Ради України у Конституційному Суді України; М.В. Оніщук, президент Інституту правової політики, Міністр юстиції України 2007–2010 рр.; Павел Хробак, Перший секретар Посольства Словацької Республіки в Україні; Якуб Форст-Батталья, Посланник Посольства Австрії в Україні, директор Австрійського культурного форуму; Осаса Арар, юридичний радник Міністра сільського господарства Палестини; Н.М. Оніщенко, ректор Політико-правового коледжу «АЛСКО», завідувач відділу теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України; О.М. Джужа, проректор з наукової роботи Національної академії внутрішніх справ; Б.В. Зажигаєв, проректор з адміністративної роботи Київського міжнародного університету, а також представники духовенства: Ігумен Видубицького монастиря – Отець Варлам та Ігумен Сільвестр (Стойчев) – викладач Київської духовної академії і семінарії.
     Здобутки Київського університету права НАН України пов’язані з наполегливою та копіткою працею ректорату, професорсько-викладацького складу, адміністративно-господарчого персоналу, всього колективу навчального закладу. Ми переконані: пройде п’ятдесят, сто років, а Київський університет права НАН України залишатиметься лідером серед вищих юридичних навчальних закладів не лише України, а і світу.