Київський університет права НАН України зібрав небайдужих студентів на круглому столі до Дня місцевого самоврядування

9 Грудня, 2014

Організатори заходу: Наукове товариство студентів та Студентський парламент КУП НАН України.
     6 грудня 2014 року в стінах Київського університету права НАН України було проведено круглий стіл на тему: «Самоврядування – від студентського до місцевого управління в умовах інтеграційних перетворень». Наукове товариство студентів зі студентським парламентом Київського університету права традиційно зібрали небайдужих до проблем самоврядування студентів різних ВНЗ України. Захід присвячено Дню місцевого самоврядування, яке відзначається в Україні відповідно до Указу Президента України від 25 листопада 2000 року № 1250/2000 – щорічно 7 грудня.
     Цього року, серед учасників заходу, були представники з Львівського національного університету імені Івана Франка (Львів), Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Харків), Запорізького національного університету (Запоріжжя), Рівненського інституту Київського університету права НАН України (Рівне) та студентство столичних ВНЗ зокрема: Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, Національного авіаційного університету, Київського національного торгово-економічного університету, Київського національного університету культури і мистецтв, Київського національного лінгвістичного університету, Національної академії внутрішніх справ, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, Політико-правового коледжу «АЛСКО», а також представники Студентської ради міста Києва.

Модераторами круглого столу були студенти-активісти КУП НАН України, а саме: Андрій Матат, Дар’я Полінська, Ілля Гольцов, Антон Подать, Дмитро Санченко. Учасники круглого столу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів Збройних Сил України.  За дорученням ректора КУП НАН України, професора Юрія Бошицького звернулася Галина Левківська, проректор з соціально-гуманітарних питань, яка привітала учасників заходу.
     В рамках роботи  круглого столу учасники торкались таких проблем: Угода про Асоціацію України з Європейським Союзом: переосмислення застарілих підходів у вирішенні проблем самоврядування в Україні; новий Закон України «Про вищу освіту» в контексті діяльності студентського самоврядування і наукового товариства студентів; взаємодія органів студентського самоврядування з адміністрацією ВНЗ, органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади; самоврядування студентів – важливий інститут муніципального управління тощо.

Обговорюючи проблемні питання круглого столу, деякі учасники виступали з доповідями, а саме: Осядла Марія, випускниця КУП НАН України, аспірантка відділу теорії держави і права Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України; Дурдинець Мирослав, Перший заступник голови Студентської ради міста Києва; Костів Марія, студентка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого; Артьомов Євген, студент юридичного факультету Запорізького національного університету; Павленко Ірина, студентка юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка; Туник Олександр, студент факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу Київського національного торгово-економічного університету; Сидоренко Максим, Перший заступник Президента Студентського парламенту КУП НАН України; Кулик Олена, випускниця КУП НАН України, студентка юридичного факультету Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка; Кравченко Анна, студентка Рівненського інституту КУП НАН України; Ковалевський Євген, студент Політико-правового коледжу  «АЛСКО».

Активною участю та небайдужістю до обговорюваних проблем круглого столу, також відзначились представники Національного авіаційного університету – Головаченко Антон та Радіонов Владислав. Модератор заходу Санченко Дмитро провів серед учасників соціологічне опитування, результати якого наведені нижче . Показовим стало ще те, що учасники круглого столу окремо обговорили положення Закону України «Про вищу освіту» загалом та норми статей 39, 40, 41 зокрема. Цей захід транслювався в режимі онлайн завдяки чому до роботи круглого столу підключились (про що було повідомлено організаторів. ¬– ред.) представники з інших областей, зокрема по ту сторону екрану дивилися у Харкові (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого) та Ужгороді (Ужгородський національний університет).

Після перерви, модератор Дар’я Полінська розповіла учасникам про особливості виборів до Студентського парламенту, використовуючи мультимедійну презентацію. У свою чергу, Кулик Олена, як інтерн Верховної Ради України 2013-2014 рр.,  презентувала Програму стажування у Верховній Раді України. Із заключним словом виступив Санченко Дмитро. Андрій Матат подякував усім за участь та запросив Дар’ю Полінську і Дурдинця Мирослава разом з модераторами урочисто вручити іменні сертифікати учасникам та цінні подарунки, що й стало кульмінацією круглого столу.

За результатами круглого столу «Самоврядування – від студентського до місцевого управління в умовах інтеграційних перетворень» планується видання збірки матеріалів. Слідкуйте за анонсами.

Організаційний комітет