Київський університет права НАНУ взяв участь у конференції «Удосконалення юридичної освіти в Україні: засадничі підходи»

29 Квітня, 2013

25-26 квітня 2013 року за ініціативи Міністерства освіти і науки України на базі Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» (м. Харків) відбулася конференція «Удосконалення юридичної освіти в Україні: засадничі підходи». Співорганізаторами заходу були Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого», Українська правнича фундація та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) /проект «Справедливе правосуддя»/. Київський університет права НАНУ був представлений деканом факультету міжнародних відносин Дей М.О.
   Метою конференції було опрацювання засадничих підходів стосовно вдосконалення вищої юридичної освіти в Україні.
   Завдання конференції:

• обговорити засадничі підходи стосовно вдосконалення юридичної освіти, зокрема у ділянках: формування галузевого стандарту юридичної освіти, оцінювання якості юридичної освіти, гарантування якості випускників правничих шкіл відповідно до галузевого стандарту юридичної освіти;
  • сформулювати рекомендації щодо вдосконалення юридичної освіти для фахової підготовки правника відповідно до європейських стандартів вищої освіти та правничої професії.

У конференції взяли участь: представники департаменту вищої освіти МОН, Української правничої фундації, координатори проектів ОБСЄ в Україні, ректори юридичних вищих навчальних закладів та декани юридичних факультетів університетів.
   На урочистому відкритті з вітальним словом до учасників звернулися: директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Ю.М.Коровайченко; проректор  Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» В.В.Комаров; Президент Української Правничої Фундації (1992-2012) С.П.Головатий; керівник проекту Агентства США з міжнародного розвитку  (USAID) «Справедливе правосуддя»  Девід Вон.
   З основними доповідями на заході виступили: директор Української Правничої Фундації О.Сироїд  −  «Презентація результатів дослідження стану юридичної освіти та науки в Україні та основних напрямків вдосконалення юридичної освіти для фахової підготовки правника відповідно до європейських стандартів вищої освіти та правничої професії»; проректор Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»  В.В.Комаров − «Вища юридична освіта України: стан та перспективи»; декан юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка І.С.Гриценко − «Роль сучасних наукових шкіл у вдосконаленні юридичної освіти».
   В якості експерта на заході був присутній та виступив з доповіддю «Досвід Грузії в реформуванні юридичної освіти» Давід Кереселідзе, Ph.D, професор, Тбіліський державний університет.
   Учасники Конференції розглянули питання щодо розроблення новітнього галузевого стандарту вищої освіти з права, підвищення якості юридичної освіти та низку інших актуальних питань, пов`язаних з удосконаленням вищої юридичної освіти, а також заслухали звіт Координатора проектів ОБСЄ в Україні.
   За результатами роботи конференції схвалено рекомендації, щодо реформування вищої юридичної освіти.