Майстер-клас Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (1998-2012) Н.І. Карпачової для студентів Рівненського інституту КУП НАНУ

13 Лютого, 2013

13 лютого 2013 року Н.І. Карпачова перебувала з офіційним візитом у Рівненському інституті КУП НАНУ на запрошення ректора Ю.Л. Бошицького.
     Майстер-клас на тему «Актуальні проблеми захисту прав людини: український та міжнародний дискурс» проходив в оновленій аудиторії імені О. Малиновського.
     Із прийняттям Радою Європи Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Європейська конвенція з прав людини) на Європейському континенті розпочався процес створення якісно нової європейської системи захисту прав і свобод людини, яка стала фундаментом для національних правових систем усіх країн Європи.  Сьогодні дія Конвенції поширюється на долю 800 мільйонів європейців з 47 країн Європи. Головне значення Конвенції полягає у формуванні нового менталітету поваги до прав людини, творенні нової культури прав людини, системи практичного захисту прав людини через Європейський суд – зазначила Н.І. Карпачова.

Як Омбудсман, виконуючи роль медіатора, зі свого боку Н.І. Карпачова намагалася активно сприяти в просуванні діалогу України з європейською спільнотою. У цьому напрямі були плідні зустрічі з Комісаром Ради Європи з прав людини, керівництвом Європейського парламенту, членами найвпливовіших фракцій, що входять до його складу, депутатами та членами Делегації з парламентського співробітництва Україна – ЄС.
     Студенти Рівненського інституту КУП НАНУ щиро вдячні ректорові Ю.Л. Бошицькому за надану можливість вести дискусії з видатними особистостями, як України так і зарубіжних країн у рамках майстер-класів.