Національна академія наук України Київський університет права

Міжнародний освітній форум IAF 2013 «Україна – Німеччина: перспективи та можливості для українських студентів і дослідників» День перший

25 Лютого, 2013

      21 та 22 лютого 2013 року за підтримки ректора КУП НАНУ, заслуженого юриста України, професора Юрія Бошицького та професора Райнера Арнольда, почесного доктора КУП НАНУ, завідуючого кафедрою Жана Моне Університету м. Регенсбург (Німеччина) і за сприяння Посольства Німеччини в Україні та інформаційного центру німецької служби академічних обмінів «DAAD» в Україні у Київському університеті права НАНУ проходив Міжнародний освітній форум IAF 2013 «Україна – Німеччина: перспективи та можливості для українських студентів і дослідників».

     На адресу організаторів і учасників форуму надійшло привітання від професора Арнольда, у якому Doctor Honoris Causa КУП НАНУ зазанчив: «Переконаний, що цей важливий захід сприятиме поглибленню академічної співпраці між Україною і Німеччиною. Користуючись нагодою, зичу успіхів у проведенні цієї важливой події, результати проведення якої сприятимуть подальшій плідній міжнародній співпраці.»

     У перший день форуму відбулась зустріч з доктором Катериною Карпова, м. Регенcбург (Німеччина), яка перебуває в Україні на запрошення ректора КУП НАНУ, професора Юрія Бошицького. На лекції були присутні: М.В. Глух – проректор з навчально-методичної роботи, М.О. Дей – декан факультету міжнародних зв’язків, М.П. Короленко – декан юридичного факультету, В.І. Крепель – завідувач кафедри іноземних мов, І.В. Єдгарова – завідувач відділу міжнародних зв’язків та грантів, студенти та науково-педагогічні представники КУП НАНУ.

     Почесна гостя розповіла про аспекти навчання у вищих навчальних закладах Німеччини та особливості здобуття наукових ступенів для іноземців. Загальновідомим фактом є те, що вищі навчальні заклади Німеччини завжди відрізнялись давніми університетськими традиціями, високим рівнем освіти і розвитком науки. Близько 250 000 іноземців з усього світу, що становить 12% від всіх студентів Німеччини проводять дослідження та навчаються в університетах ФРН. За кількістю іноземних студентів Німеччина посідає разом з Англією друге місце після США. При цьому українці посідають 6 місце поміж всіх іноземних студентів – на сьогодні до німецьких вузів зараховані близько 9000 українців. Відтак,  необхідність прямого діалогу з нашими висококваліфікованими співвітчизниками, які проторували шлях від студента до доктора наук іноземного вузу є необхідною.

     Др. Карпова підкреслила, що знання іноземних мов відкриває перед майбутніми фахівцями у сфері юриспруденції нові перспективи для подальшого кар’єрного росту.  У цьому контексті буде доцільно пригадати слова відомого німецького поета Йоганна Вольфґанґа фон Ґете: «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина».
     Підводячи підсумки першого дня Міжнародного освітнього форуму IAF 2013 «Україна – Німеччина: перспективи та можливості для українських студентів і дослідників» хотілось би  зазначити наступне: процеси глобалізації, інтернаціоналізації, інформатизації суспільства йдуть пришвидшеними темпами, у зв’язку з чим відкриваються нові можливості для персонального розвитку кожного з нас. Матеріально-технічна база та рівень підготовки молодих спеціалістів, а також філософія розвитку у Київському університеті права Національної академії наук України відповідають вимогам сьогодення, відтак, знання отримані під час навчання в університеті стануть міцним фундаментом і гарантом для професійної реалізації у міжнародному просторі.
Користуючись нагодою, професорсько-викладацький склад і студенти університету щиро вдячні ректору, проф. Юрію Бошицькому за сприяння в організації Міжнародного освітнього форуму IAF 2013.