Національна академія наук України Київський університет права

На базі КУП НАН України відбувся англомовний круглий стіл «Bologna Process. Challenging aspects», приурочений до Дня юриста

9 Жовтня, 2014

     9 жовтня 2014 року на базі Київського університету права Національної академії наук України за сприяння кафедри міжнародного права і порівняльного правознавства КУП НАН України відбувся англомовний круглий стіл «Bologna Process. Challenging aspects» («Болонський процес. Проблемні аспекти») за участі доцента кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України, кандидата юридичних наук  О.М. Поліванової та доцента кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України, кандидата юридичних наук Ю.І. Нипорко.
     Загальновідомо, що метою Болонського процесу (який сьогодні налічує 47 держав-учасниць, у тому числі і Україну – починаючи  з підписання Міністром освіти України у 2005 році у норвезькому місті Берген Болонської декларації 1999 року) як процесу структурного реформування національних систем вищої освіти країн Європи є створення європейського наукового та освітнього простору задля підвищення спроможності випускників вищих навчальних закладів до працевлаштування, поліпшення мобільності громадян на європейському ринку праці, підняття конкурентоспроможності європейської вищої школи. Питання, пов’язані із концептуальною основою Болонського процесу і особливостями його впровадження в Україні, виявилися надзвичайно цікавими для нашого студентства, оскільки його ключовими перевагами (а саме – визнання українських дипломів на міжнародному рівні, більша мобільність в європросторі для студентів та викладачів, спільні освітні та пошукові проекти з європейськими університетами, конкурентоспроможність на європейському і світовому ринку праці) вони можуть скористатися вже сьогодні.  Розкриваючи тему круглого столу, із доповідями «The Bologna Declaration as a political statement and a binding commitment to an action program», «The role of the European Union and its Higher Education Initiatives in the formation and development of Bologna Process» та «The impact of the initiatives of  intergovernmental participating organizations on the Bologna Process» виступили студентки 4 курсу факультету міжнародних відносин КУП НАН України – Інна Сусла, Юлія Федченко і Катерина Озерова відповідно.


     Інші учасники круглого столу, студенти 4 курсу факультету міжнародних відносин КУП НАН України, отримали картки учасників заходу (Round Table Participation Cards), в яких необхідно було розкрити зміст актуальних аспектів Болонського процесу (the legislative basis of the process, the scope of conventional norms, regulating the process, participating parties of the process (intergovernmental and non-governmental organizations, participating in the process, intergovernmental cooperation aimed to facilitate the process), member-states, participating in the process, the EU initiatives concerning the process, the common Council of Europe and UNESCO initiatives of the Bologna process, etc.), висвітлених доповідачами.
     Викладачами кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства було відзначено високий рівень підготовки доповідачів: студентки Інна Сусла, Юлія Федченко і Катерина Озерова, вміло оперуючи наявною у доповідях інформацією і даючи вичерпні відповіді на питання, поставлені аудиторією, продемонстрували не тільки виключні знання англійської мови, а й глибоку обізнаність у питаннях започаткування, міжнародно-правового регулювання і перспектив та проблем виконання взятих на себе державами-учасницями зобов’язань в контексті реалізації Болонського процесу, за що були нагороджені почесними Сертифікатами.


     Кафедра міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України висловлює подяку студентам 4 курсу факультету міжнародних відносин КУП НАН України за активну участь у заходах університету. Сподіваємося, що набуті впродовж навчання в університеті знання і активна життєва позиція стануть запорукою Вашого інтелектуального і особистісного процвітання та успішності у майбутньому!

Публікацію підготувала доцент кафедри міжнародного права і
порівняльного правознавства, кандидат юридичних наук
О.М. Поліванова