Національна академія наук України Київський університет права

На базі Київського університету права НАН України розпочались триденний експрес-курс «Стратегії видатних юристів»

28 Травня, 2014

     
27 травня 2014 року в стінах Київського університету права НАН України розпочався триденний експрес-курс «Стратегії видатних юристів», який продовжиться до 29 травня включно.

     Метою експрес-курсу є отримання відповідей на такі запитання: хто вони, видатні юристи? Які вони? Чому саме вони? Як стати одним із них? В умовах перенасиченого ринку праці юристами, підготовки відповідних кваліфікованих спеціалістів, проведення таких заходів є важливим елементом у навчальному процесі студентів-юристів. Адже про всі «підспудні камені» юридичної практики ніхто краще за видатних юристів студентам не розкаже.

     Перший день роботи експрес-курсу зібрав у стінах Київського університету права НАН України представників столичних вищих навчальних закладів м. Києва, серед яких були студенти Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Г. Шевченка, юридичного факультету КНУ ім. Т.Г. Шевченка, правничого факультету НаУКМА, юридичного факультету та факультету міжнародних відносин КУП НАН України, юридичного факультету КПІ, юридичного факультету КНЕУ ім. Вадима Гетьмана, юридичного факультету КДАВТ ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного та Юридичного інститут НАУ.

     Серед керівництва Київського університету права НАН України на заході були проректор з наукової та науково-педагогічної роботи Чернецька О.В., проректор з гуманітарної освіти та виховної роботи Левківська Г.П., декан юридичного факультету, завідувач кафедри господарського права та процесу Бевз С.І., а також представники студентського парламенту і наукового товариства студентів Університету. 


     
Відкрив захід видатний український юрист, доктор юридичних наук, професор, старший партнер ЮФ «Василь Кисіль і партнери» Василь Кисіль, який зазначив, що для успішного старту в юридичній кар’єрі найважливіше, зі студентських років на останніх курсах поєднувати навчання з практичною роботою. На прикладі власної юридичної фірми, Василь Іванович підкреслив: «Ми беремо на стажування студентів, які володіють не тільки знаннями в юриспруденції, а також досконало англійською мовою. Без знання іноземної мови – юрист відчуватиме себе меншовартим серед інших колег. Сьогодні перед юристами, які знають одну або декілька іноземних мов – відкриті двері». Також, Василь Кисіль порадив студентам не гаяти часу, а вже зі студентських років об’єднуватись у групи та створювати власні юридичні фірми і пам’ятати, що адвокати повинні мати стійкий психоемоційний стрижень. Опісля виступу слухачі задавали гостю запитання, які торкались не тільки питання професійної стратегії, а також актуальних проблем сучасного міжнародного права в контексті українських реалій.

     У продовження теми успішної юридичної кар’єри перед студентами-учасниками заходу виступив партнер ЮФ «Василь Кисіль і партнери», фахівець в праві інтелектуальної власності – Олександр Мамуня. У своєму виступі він зосередив увагу присутніх на головних стратегіях, які безпосередньо вплинули на його професійне зростання. «Найголовніше, щоб робота приносила задоволення. Коли юрист починає свою практичну діяльність, дуже важко обрати для себе саме ту сферу, якою будеш займатись, але принципово пам’ятати, що юрист повинен бути завжди готовим опановувати нові знання», – говорив спікер. Також, у виступі Олександр Мамуня зазначив про складність права інтелектуальної власності в Україні, яке вимагає творчих підходів. Адже в інших, на перший погляд складних галузях, все більш-менш стандартизовано, в чому можна пересвідчитись переглянувши дані Держреєстру судових рішень.


     Під час перерви всі учасники заходу мали змогу прогулятись Університетом і поспілкуватись у неформальній обстановці, а також відвідати студентське кафе Київського університету права НАН України.

     Друга частина експрес-курсу «Стратегії видатних юристів» була представлена виступами двох спікерів: директора АФ «Сайвена-Аудит» Олени Жукової  та керуючого партнера АО «Юскутум» Артема Афяна.  

     Проблематику сучасного податкового законодавства, яка часто зустрічається в юридичній практиці розповіла Олена Жукова. У своєму спічі вона навела законодавчі приклади на які посилаються податкові органи і таким чином зловживають повноваженнями. Також, відповіла на запитання студентів й провела короткий екскурс щодо реформування податкового законодавства та профільних органів в Україні на сучасному етапі розвитку.

     Артем Афян, як фахівець в новому напрямі ІТ-право, розповів студентам на що саме потрібно звертати увагу при виборі спеціалізації в юридичній професії. «Дуже важко спрогнозувати що саме буде популярним в юриспруденції у майбутньому. Однак, на рівні вже вивчених практик є ще багато підвалин, які потребують нових знань. Тому, потрібно спиратись на те, що цікавить – від чого отримуєш задоволення», – резюмував Артем Афян. Після виступу, із задоволенням відповів на всі запитання студентів-учасників, не шкодуючи при цьому власних порад молодому поколінню.
 

     
Наостанок, організатор експрес-курсу, адвокат Лана Свириденко поінформувала учасників про подальшу програму заходу на наступні два дні – 28 та 29 травня, яка також відбудеться у стінах Київського університету права НАН України.

Матеріал підготував:
студент 3 курсу, юридичного факультету,
голова НТС КУП НАН України,

Матат Андрій