На базі Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ проведена Міжнародна науково-практична конференція
27 травня 2016 року на базі структурного підрозділу Київського університету права НАН України у м. Львові відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Напрями реформування кримінального провадження в Україні: процесуальні та криміналістичні аспекти».
Учасникам науково-практичного заходу привітання скерував ректор Київського університету права НАН України, професор, заслужений юрист України Юрій Бошицький, наголосивши на значимості та актуальності тематики окресленого заходу.
Після урочистого відкриття та декламації проректором Володимиром Бойком вітального слова ректора КУП НАНУ, присутні мали нагоду споглядати пізнавально-документальну презентацію фільму «Ганс Гросс – визначний діяч світової криміналістики», присвяченого видатній постаті у галузі криміналістики та створенню першого музею криміналістики ім. Ганса Гросса у КУП НАН України.
Учасники науково-практичного заходу обговорили актуальні питання становлення та розвитку інститутів кримінального процесуального права; тенденції виокремлення окремих новітніх напрямів криміналістики; ключові течії криміналістичних досліджень; особливості розслідувань окремих видів кримінальних правопорушень; ключові аспекти проведення та використання експертиз у кримінальному процесі; питання дотримання прав людини у кримінальному провадженні; проблеми реформування кримінального провадження в Україні та нагальність імплементації міжнародних та європейських норм. Присутні в ході жвавих дискусій обмінялися практичним досвідом і теоретичними напрацюваннями у цій сфері.
У роботі науково-практичної конференції взяли участь провідні представники наукової спільноти Київського університету права НАН України, Львівського державного університету внутрішніх справ, Львівського Національного університету ім. І. Франка, Львівського Торговельно-економічного університету, Навчально-наукового інституту права ім. І. Малиновського Національного університету «Острозька академія», Рівненського інституту Київського університету права НАН України, а також аспіранти та студентська молодь.
Активну участьу наукових дискусіях прийняли й студенти КУП НАНУ та Рівненського інституту КУП НАНУ. Принагідно слід відзначити цікаві виступи з власними науковими надбаннями Віталія Бондара, Богдана Карповця, Марії Гончарук та Тетяни Михайловської.
Конференція відбулася на високому організаційному та науково-теоретичному рівнях. Слід наголосити на важливості проведення подібних науково-практичних заходів, оскільки науковці, практики, студентська молодь мають можливість обмінятися не лише теоретичними напрацюваннями, а й практичним досвідом у відповідній сфері відносин, що, у свою чергу, сприяє вирішенню складних і багатопланових завдань, здійсненню кардинальних змін у громадянській позиції та правовій культурі.