На базі Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ у м. Львові відбувся круглий стіл

22 Червня, 2015

18 червня 2015 року на базі Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ у м. Львові відбувся круглий стіл на тему «Сучасні актуальні проблеми права інтелектуальної власності в країнах Центральної та Східної Європи: теорія, методологія, практика».
     Сучасний стан розвитку суспільства, входження України як рівноправного партнера у світову спільноту, технічний та соціальний прогрес актуалізують необхідність забезпечення високого рівня охорони права інтелектуальної власності, який би захищав результати творчої діяльності кожної людини, гарантував розвиток творчого потенціалу, а також сприяв інноваційному розвитку суспільства.
     Відтак, метою проведення круглого столу було обговорення найбільш актуальних питань щодо становлення дієвої та ефективної правової та інституційної системи охорони права інтелектуальної власності в Україні, доцільності імплементації передового досвіду кран Центрально-Східної Європи у сфері інтелектуальної власності у національне законодавство, а також його гармонізації з європейськими та світовими стандартами.

З вітальним словом до учасників звернувся ректор Київського університету права НАН України, Заслужений юрист України, професор Юрій Ладиславович Бошицький.
     На заході були присутні почесні гості: помічник заступника директора з наукової роботи Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності», народний депутат України 3-х скликань, професор Глухівський Лев Йосипович, народний депутат України 3-х скликань Давимука Степан Антонович, заступник голови Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації Гарат Іван Васильович, голова Комітету підприємців Львівщини Гринчук Андрій Миколайович.

Окрім того, у роботі круглого столу взяли участь провідні представники наукової спільноти Київського університету права НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інституту регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України, Львівського Національного університету імені Івана Франка, Львівського державного університету внутрішніх справ, Львівської комерційної академії, Інституту права та психології Національного університету «Львівська політехніка», а також аспіранти та студенти.

Учасники заходу дискутували про назрілі теоретичні та практичні проблеми у законодавчій, економічній та міжнародній сферах інтелектуальної власності, від розв’язання яких залежать перспективи подальшого розвитку, а відтак – розвитку нашої держави в цілому.

Круглий стіл відбувся на високому організаційному та науково-теоретичному рівнях, у дусі жвавих дискусій та великим зацікавленням як вчених, так і студентської молоді до питань охорони прав на результати інтелектуальної діяльності, яка є невід’ємною складовою розвитку правової системи України та відповідає сучасним світовим тенденціям.

Кафедра інтелектуальної власності