На базі Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ відбувся Всеукраїнський семінар

22 Вересня, 2015

18-19 вересня 2015 року вперше у м. Львові у будівлі Національної академії наук України відбувся Всеукраїнський семінар «Роль навчально-реабілітаційних центрів у створенні регіонального та корекційно-реабілітаційного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами».
     В рамках семінару проводився круглий стіл на тему «Актуальні питання соціально-правового захисту та реабілітації осіб з обмеженнями життєдіяльності в країнах Центрально-Східної Європи».
     Співорганізаторами заходу виступили Київський університет права НАН України, Всеукраїнська громадська організація «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики», кафедра ортопедагогіки та реабілітології Інституту корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

З вітальними словами до присутніх звернулися ректор Київського університету права, професор, Заслужений юрист України Юрій Ладиславович Бошицький та доктор педагогічних наук, професор, начальник Управління ліцензування, акредитації та нострифікації Міністерства освіти і науки України, президент Всеукраїнської громадської організації «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики» Андрій Гаррійович Шевцов та наголосили на значимості та актуальності розв’язання теоретико-прикладних освітніх, соціальних та правових проблем захисту та реабілітації осіб з обмеженнями життєдіяльності.
     Основною метою проведення семінару було з’ясування ключових концептуальних теоретичних та прикладних питань, пов’язаних із створенням регіонального та корекційно-реабілітаційного освітнього простору для дітей з особливими освітніми потребами; здійсненням порівняльного аналізу соціально-правового забезпечення, освіти та реабілітації дітей та дорослих з інвалідністю в країнах Центрально-Східної Європи і започаткування нових міжнародних проектів та досліджень у цій сфері; обмін досвідом у практичній роботі з проблем роботи з дітьми з обмеженнями життєдіяльності.

На заході були присутні почесні гості: директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України Микола Романович Литвин, директор Державної установи «Інститут регіональних досліджень ім. М.І. Долішнього Національної академії наук України» Василь Степанович Кравців, заступник голови Громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації Іван Васильович Гарат.

У роботі заходу взяли участь провідні представники наукової спільноти Київського університету права НАН України: д.ю.н., доцент, в.о. завідувача кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Київського університету права НАН України Армаш Надія Олексіївна; д.ю.н., професор, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, завідувач кафедри кримінального права та процесу Київського університету права НАН України Кваша Оксана Олександрівна; к.ю.н., доцент, професор кафедри кримінального права та процесу Київського університету права НАН України Біленчук Петро Дмитрович; к.ю.н., доцент кафедри цивільного та трудового права Київського університету права НАН України Петрачкович Сергій Сергійович, які у своїх виступах зверталися до різноманітних аспектів ефективності соціально-правового захисту осіб з обмеженнями життєдіяльності, висловили свої міркування та пропозиції щодо удосконалення нормативної регламентації окресленої сфери відносин.

Семінар відбувся на високому організаційному та науково-теоретичному рівнях, у дусі жвавих дискусій та великим зацікавленням присутніх до обраної проблематики науково-практичного заходу.
По завершенню заходу, відбулось нагородження учасників сертифікатами.