Напередодні професійного свята, Дня юриста, кафедра цивільного і трудового права Київського університету права НАН України провела науково-методологічний семінар «Стимули, заборони та обмеження у приватному праві»

4 Жовтня, 2016

У семінарі взяли участь представники інших кафедр та ВНЗ України, а також активісти студентських наукових гуртків, аспіранти.
З доповіддю виступили:
– «Стимули у  приватному праві»,  завідувач кафедри д.ю.н., професор Р.Б. Шишка, який звернув увагу на невідповідність широкої практики застосування таких стимулів і відсутність їх позитивістського забезпечення, що призводить до зловживань  та непорозумінь;
– «Обмеження у приватному праві», к.ю.н. Кожевникова В.О., яка відмежувала заборони та обмеження і  визначила види останніх.
     Проблематики заборон у приватному праві торкнулася к.ю.н. М.О. Гузеват, яка звернула увагу на парадокс загальнодозвільного підходу  у цивільному праві та його антиподу заборон.
 «Винятки та обмеження у сфері використання торгових марок у мережі Інтернет» виступила Рассомахіна О.А., к.ю.н.;  «Процесуальні зловживання»  –  Шкребець Д.В., к.ю.н.; «Межі застосування аналогії» –  Калашник О.М., к.ю.н.
     З повідомленнями інституціонального спрямування виступили інші учасники семінару, у тому числі молоді науковці-студенти: В. Буфан, В. Куликівська, В.О. Туровська, А.І. Гаврись, А.В. Клібанський, В.А. Бордіженко.

Спостерігалися жваві обговорення та дискусії аспірантів: Г.В. Гоголіної, А.М. Кондратової; студентів магістратури: К.І. Подворної, С.П. Юрків, Ю.В. Мойсеєнко. Учасники підтвердили позитивну практику проведення таких форумів для пізнання механізму правового регулювання та становлення професіоналів-юристів.

Матеріал підготував:

Р.Б. Шишка, д.ю.н., професор.