«Насилля в сім’ї: своя-чужа проблема». майстер-клас д.ю.н. Армаш Н.О. вінницьким студентам

11 Квітня, 2016

5-6 квітня 2016 року в навчальних закладах Вінниччини відбулась серія майстер-класів д.ю.н., завідувача кафедри конституційного, адміністративного, господарського права та процесу Київського університету права НАН України Армаш Надії Олексіївни. Зі студентами Економіко-правового коледжу Приватного вищого навчального закладу «Вінницький фінансово-економічний університет», Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського обговорювалась тема «Насилля в сім’ї: своя-чужа проблема». Професор мала нагоду поспілкуватися також зі студентами Київського університету права НАН України, що перебували на сесії у м. Вінниця.

Під час бесіди піднімались питання міжособистісних відносин, життєвої мотивації та цілепокладання у формуванні особистості зі стійкою психікою, життєвими принципами. Наголошувалось на важливості свідомого вибору професії та сумлінної праці по самовдосконаленню. Людина, яка забезпечила себе такими чеснотами мінімально залежна емоційно і фізично від інших осіб, що в свою чергу мінімізує вірогідність того, що така людина стане жертвою насилля в сім’ї. Зазвичай, віктимна поведінка жертви сімейного насилля як раз і проявляється у безвольності, беззаперечній покірності агресору, відсутності власної думки та/або бажання її відстоювати. Незнання елементарних способів протидії насиллю призводить до незворотних наслідків в психіці людини, дуже часто фізичних ушкоджень а іноді і позбавлення життя.
     Студентам пояснювався алгоритм їх дій у разі не тільки тоді, коли вони особисто стали жертвами насилля в сім’ї, але й тоді, коли вони спостерігають за змінами в поведінці своїх однолітків. Відповідно до спеціально розробленої соціальними працівниками Методології це може свідчити про те, що молода людина потерпає від насильницьких дій морального, економічного, сексуального або фізичного характеру. Громадянський обов’язок та природна людяність майбутніх юристів повинні підштовхнути до активного втручання та допомоги жертві насилля.

Бережіть себе та не будьте байдужими!

Вик.: Н.О. Армаш