
Наукові здобутки Київського університету права НАН України 2020-2025 рр.
Огляд наукових видань
Наукова діяльність КУП НАН України є важливою складовою університету та спрямована на дослідження розвитку інституту права, законотворчості, правозастосовної та судової діяльності, вивчення актуальних питань міжнародного права. Проведення міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій, видання монографій, навчальних посібників, публікацій науково-педагогічних співробітників університету в наукових виданнях є свідченням значного наукового потенціалу університету. Результатом наукових досліджень є видання наукових праць, збірників тез конференцій та монографій, підготовлених науковим колективом Київського університету права НАН України, а також видань, створених спільно з науковцями зарубіжних країн.
МОНОГРАФІЇ
Сучасне державотворення: правова трансформація в умовах світових змін: монографія. До 25-річчя КУП НАНУ / Національна академія наук України, Київський університет права; за заг. ред. Ю.Л. Бошицького. – К.: Талком, 2020. – 662 с.
Колективна монографія науковців Київського університету права НАН України за участю вчених з Республіки Польща, Грузії, Італійської Республіки, Угорщини, Сполучених Штатів Америки, Азербайджанської Республіки, присвячена сучасним актуальним питанням державотворення в умовах правової трансформації та світових змін. Зокрема, розглядаються теоретико-методологічні основи розвитку сучасного державотворення, правове регулювання суспільних відносин.
Розраховано на вітчизняних та зарубіжних науковців, викладачів і студентів юридичних вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться проблемами державного регулювання суспільних відносин.
Актуальні проблеми права України та Польщі = Aktuulne zagadnienia prawa Ukrainskiego i Pjlskiego: Монографія. До 25-річчя КУП НАНУ / Національна академія наук України, Київський університет права, Гданський університет; за заг. ред. Ю.Л. Бошицького та А. Шміта. – К.: Талком, 2020. – 312 с.
Колективна монографія науковців-юристів Київського університету права НАН України і факультету права та адміністрування Гданського університету присвячена актуальним питанням юридичної науки та практики на сучасному етапі в Україні та Республіці Польща. Окреслені як спільні, так і притаманні кожній з цих країн проблем адміністративного, цивільного, кримінального права та правозастосування в Україні, особливості правового регулювання сфери інтелектуальної власності, сучасні проблеми реалізації правових норм Республіки Польща. Дане видання є результатом кількарічної наукової співпраці між Київським університетом права НАН України та факультетом права та адміністрування Гданського університету.
Книга розрахована на науковців, викладачів юридичних вишів, магістрів, студентів, аспірантів, юристів-практиків, а також усіх, хто цікавиться розвитком правової науки та порівняльного правознавства.
Проблеми підвищення ефективності кримінальної юстиції України: колективна монографія / Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Київський університет права НАН України; за заг. ред. Ю.С. Шемшученка, Ю.Л. Бошицького. Київ : Видавництво Ліра-К, 2021. 692 с.
Колективна монографія присвячена сучасним тенденціям розвитку, функціонування, процесу реформування та проблемам підвищення ефективності кримінальної юстиції України. Зокрема, розглянуто питання вдосконалення як основних інститутів кримінальної юстиції, так і вдосконалення протидії окремим видам злочинів засобами кримінальної юстиції. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення кримінального та кримінального процесуального закону з метою підвищення їх ефективності в протидії злочинності.
Видання є результатом наукової співпраці між Київським університетом права НАН України та Інститутом держави і права імені В.М. Корецького НАН України.
Для науковців, викладачів, практичних працівників, аспірантів, студентів закладів вищої освіти, а також всіх, хто цікавиться проблемами кримінальної юстиції.
Забезпечення виконання зобов’язань в цивільному праві України: проблеми теорії і практики: монографія/ кол. авт. за ред. А.Ю. Бабаскіна, Ю.Л. Бошицького. Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2023. 528 с.
Монографія присвячена актуальним проблемам виконання зобов’язань в цивільному праві, зміні підходів до формування нормативно-правових актів у правовому регулюванні на стикових елементах міждисциплінарного характеру тощо.
Зокрема, науковим колективом детально проведено аналіз загальних положень забезпечення виконання зобов’язань, приділено увагу особливостям рекодифікаційним аспектам Цивільного кодексу України в контексті забезпечення виконання зобов’язань кредитних операцій банків, проблеми основоположних підходів до принципів інституту іпотеки в цивільному законодавстві, тенденції судової практики припинення іпотеки як виду забезпечення виконання зобов’язань. Аналізуються питання застави майнових прав інтелектуальної власності, питання проблеми правозастосування в інституті виконання зобов’язань, а також право на перегляд судових рішень пов’язаних із забезпеченням виконання зобов’язань у цивільному праві з точки зору спроможності цивільної процесуальної форми.
Концептуальний, послідовний та збалансований підхід до формування до викладення монографічного матеріалу, який складається із аналізу сучасних наукових доробок, чинного законодавства та найкращих вітчизняних судових практик , поза усіляким сумнівом вказує на актуальність піднятої авторським колективом тематик, їх сучасність та затребуваність посеред навчального, наукового та практичного процесів та правозастосування, що врешті решт демонструє стабільність тенденцій до ефективного правового регулювання виконання цивільних зобов’язань.
МАТЕРІАЛИ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИХ КОНФЕРЕНЦІЙ
Конституція України: стан, перспективи та механізми реалізації: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (Київ, 27 червня 2023 року) / Київський університет права НАН України. Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2023. 348 с.
Конституція України: стан, перспективи та механізми реалізації: матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції (Київ, 27 червня 2024 року) / Київський університет права НАН України. Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2024. 168 с.
У збірниках викладено матеріали всеукраїнських науково-практичних конференцій «Конституція України: стан, перспективи та механізми реалізації», що проводив Київський університет права НАН України в 2023 та 2024 рр. У виданнях розглядаються основні правові проблеми, наукові підходи до вирішення правових колізій в українському законодавстві, аналізується запровадження міжнародного досвіду в національне законодавство, а також висвітлюються проблеми діяльності всіх правових сфер життя під час воєнного стану в Україні, визначаються пріоритетні напрямки вирішення правових колізій законодавства України.
Актуальні проблеми сучасної юридичної науки та практики: збірник наукових праць молодих вчених та аспірантів. До 25-річчя КУП НАНУ [матеріали круглого столу (м. Київ, 7 жовтня 2024 р.)]. К.: Ліра-К, 2024. 172 с.
У збірниках наукових праць молодих вчених та аспірантів КУП НАНУ висвітлюються результати досліджень, які були апробовані під час круглого столу «Актуальні проблеми сучасної юридичної науки та практики». На круглих столах були розглянуті теоретичні та прикладні проблеми кримінального права та кримінології, цивільного, господарського та трудового права, адміністративного, фінансового та інформаційного права.
Видання корисне для молодих науковців, студентів, аспірантів, які ведуть наукові дослідження в галузі права.
Актуальні проблеми правотворення в сучасній України: матеріали XIV Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Рівне, Рівненський інститут КУП НАН України, 24-25 квітня 2024 р.)/ упор. В. Савицький. Вінниця.: ТВОРИ. 2024. 156 с.
У збірниках висвітлено результати досліджень, які були апробовані під час роботи щорічних Всеукраїнських науково-практичних конференцій, присвячених актуальним проблемам правотворення в Україні. Проведення правових конференції під час дії воєнного стану вносять корективи в актуальність тем, які обговорюються на конференціях. Цей авторитетний науковий захід об’єднує молодих і досвідчених науковців, викладачів, юристів-практиків з Київщини, Рівненщини, Львівщини, Вінничини, Хмельниччини, Черкащини, Запоріжжя. До участі в заходах долучаються судді, нотаріуси, адвокати, судові експерти. Результатом конференцій є визначення викликів правового механізму функціонування держави у воєнний час та шляхи подолання цих викликів. Збірник матеріалів конференції сприятиме формуванню та вдосконаленню наукової думки, напрацювання ідей з метою подальшого правотворення в Україні з урахуванням вимог сьогодення з метою забезпечення майбутнього розвитку України.
Розвиток юридичної науки в умовах воєнного стану: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Київ, 17 травня 2023 року) / Київський університет права Національної академії наук України. – Вінниця: ТОВ «ТВОРИ», 2023. 320 с.
У збірнику викладено матеріали міжнародної науково-практичної конференції «Розвиток юридичної науки в умовах воєнного стану», у яких розглядаються основні правові проблеми, наукові підходи до вирішення цих проблем в національному законодавстві, аналізується запровадження міжнародного досвіду в національному законодавстві, а також висвітлюється проблема діяльності всіх правових сфер життя під час воєнного стану в Україні. Необхідність вирішення глобальних проблем сьогодення вимагає високої якості науки та освіти, зростання інтелектуального та духовного потенціалу формування такої генерації юристів, яка вихована на нових ціннісних орієнтаціях, покоління свідомих громадян нашої держави.
Сучасні проблеми гуманітаристики: світоглядні і правові підходи, комунікативні та педагогічні стратегії: матеріали ХІ Всеукраїнської наук.-практ. конференції/ редкол. Ю.Л. Бошицький, С.Я. Українець, О.М. Кириленко та ін. Вінниця: ТВОРИ. 2024. 311 с.
До збірника увійшли тези доповідей учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції, присвячені теоретико-філософським, лінгвістичним та психолого-педагогічним аспектам гуманітарного наукового пошуку. Проблематика розглядається в порівняльно-історичному та міждисциплінарному контекстах, надаються конкретні рекомендації щодо практичного застосування висновків науковців у процесі вивчення гуманітарних дисциплін та проведення наукових досліджень.
Наукова бібліотека КУП НАНУ