Науково-педагогічні працівники КУП НАНУ успішно пройшли підвищення кваліфікації
Минулого тижня в Києві відбувся форум «Фінансова грамотність», який був організований та проведений освітньою платформою «4PEOPLE» з метою обговорення найефективніших практик з підвищення фінансової інклюзії населення, оцінки досвіду викладання фінансової грамотності у закладах освіти, зосередження уваги на формуванні підприємницьких навичок у студентів, підвищення рівня фінансової грамотності освітян. У форумі приймали участь фахівці в галузі вищої освіти та підвищення якості у загальноосвітніх навчальних закладах, представники бізнесу, експерти ринку криптовалют, технології блокчейн та з питань інвестування на фінансових ринках. Загальна кількість учасників становила майже 200 осіб, що свідчить про актуальність та необхідність проведення таких заходів.
Фінансова грамотність являє собою комплекс знань та навичок, завдяки яким людина вміє правильно розпоряджатися наявними фінансами та примножувати капітал за допомогою доступних банківських та інших інструментів. Саме вона є запорукою фінансового добробуту населення та важливою передумовою для фінансової стабільності держави, а підвищення рівня обізнаності з фінансових питань зробить усіх нас готовими до сучасних викликів. За методологією Організації економічного співробітництва та розвитку, загальний індекс фінансової грамотності в Україні становить 12,3 бали (або 58% від його максимального значення). А тому підвищення рівня фінансової культури в нашій державі вкрай важливе.
Серед почесних гостей на заході були присутні: Сергій Єрохін – відомий український економіст, д.е.н., професор, ректор Національної академії управління; Віктор Тиркало – президент ВГО «Ліга розвитку науки», директор програм МВА, консультант з розвитку малого та середнього бізнесу, засновник Української школи Бізнесу «НАШЕ»; Олена Жиліч – співзасновниця Best Version Club; Валерій Пекар – громадський діяч, співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна, викладач Києво-Могилянської Бізнес Школи та Львівської Бізнес Школи Українського католицького університету, співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна; Галина Коломоєць – начальниця відділу науково-методичного забезпечення підвищення якості освіти Державної наукової установи «ІМЗО» МОН України, к.пед.н., старша дослідниця та інші відомі особи.
Спікери акцентували увагу на таких питаннях як сутність та роль фінансової грамотності в умовах невизначеності; фінансова грамотність, підприємництво та основні ключові компетентності; роль фінансової грамотності в ефективному формуванні та функціонуванні територіальних громад, зростання особистих доходів українців через розвиток підприємництва; основні сценарії розвитку економічної системи України в післявоєнний період.
Модератором заходу стали: Олена Чайковська – декан факультету дистанційного навчання КНУКіМ, віцепрезидентц ВГО «УАФІТ» та Марина Толмач – заступниця декана факультету дистанційного навчання КНУКіМ.
Від Київського університету права Національної академії наук України участь у заході прийняли проректор з навчально-методичної роботи к.е.н. Олена Антонова та к.ю.н., доцент, доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін Оксана Хорватова. Учасники заходу отримали Сертифікати про підвищення кваліфікації, які зареєстровано в Переліку виданих документів про підвищення кваліфікації ВГО «Українська асоціація фахівців інформаційних технологій» та складено відповідно до п.13 Постанови Кабінету Міністрів України №800 від 21.08.2019 «Деякі питання підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників» (із змінами і доповненнями, внесеними Постановою КМ №1133 від 27.12.2019).
Прес-Центр КУП НАНУ