Науковці КУП НАНУ взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Безпека, екстремізм, тероризм 2024»
Київський університет права Національної академії наук України виступив співорганізатором Міжнародної науково-практичної конференції «Безпека, екстремізм, тероризм 2024». Ініціатором конференції був Європейський інститут неперервної освіти. В конференції також взяли участь Львівський університет бізнесу та права, Волинський національний університет ім. Лесі Українки, ПВНЗ “Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука”, Міжнародна поліцейська асоціація, Асоціація піротехніків Словенії та багато інших.
Відкрив конференцію Президент Європейського інституту безперервної освіти, засновник Східноєвропейської агенції розвитку Йозеф ЗАТЬКО. Він привітав учасників конференції та окреслив порядок денний. Основні тематичні напрямки дискусій: Європейська та Трансатлатнична зони безпеки, Права людини та боротьба з тероризмом, Східноєвропейський і російський простір безпеки, Військовий вимір Вишеградської співпраці, Арабськи революції в контексті регіональної та глобальної безпеки, Безпека транспортування небезпечних речовин, Розробка законодавчих та технічних нормативних документів у сфері безпеки, Безпекові ризики легальної та нелегальної міграції, Україна та вирішення проблем її безпеки у сфері реформування та міжнародної безпекової інтеграції, взаємовідносини України з державами євроатлантичного регіону, Кібербезпека тощо.
Модератором конференції була Віцепрезидент Європейського інституту безперервної освіти Тетяна БУКОРОС.
Вітальне слово до учасників конференції надіслав ректор Київського університету права НАН України, заслужений юрист України, професор Юрій БОШИЦЬКИЙ. Зокрема зазначалося: «Безпека – це не лише захист фізичних кордонів, але й захист прав, цифрових просторів та нашої спільної свободи. Ми живемо в час, коли тероризм та екстремізм приймають нові форми, зокрема в кіберпросторі, що вимагає нових підходів, інновацій та глобальної співпраці. Завдяки вашому досвіду, експертності й ентузіазму, ми маємо нагоду створити нові рішення, які знайдуть практичне застосування і принесуть реальні результати».
Проректор з наукової роботи КУП НАН України, д.ю.н., Іван КАЙЛО також наголосив, що тема «Україна та вирішення проблем її безпеки у сфері реформування та міжнародної безпекової інтеграції, взаємовідносини України з державами євроатлантичного регіону» є вкрай важливою та актуальною в умовах війни. «Співпраця України з державами євроатлантичного регіону сприяє посиленню національної безпеки, розвитку оборонного потенціалу та наближенню до стандартів НАТО. Однак, перед Україною стоять численні виклики, пов’язані з реформуванням системи безпеки, підтриманням внутрішньої політичної стабільності та протидією російській агресії», – зазначив Іван Юрійович.
Проректор з навчально-методичної роботи КУП НАНУ, д.п.н. Віолетта УЛІЩЕНКО наголосила на актуальності питань безпеки, запобігання екстремізму та боротьби з тероризмом. «Безпека в усіх її вимірах – політичному, економічному, соціальному – потребує постійного вдосконалення та адаптації до нових викликів, щоб забезпечити стабільність та захист як окремих осіб, так і суспільства в цілому», сказала Віолетта Валентинівна.
Валерій АНДРУСІВ, к.ю.н., завідувач кафедри кримінального права та процесу КУП НАНУ зокрема сказав: «Новітня російська загроза ‒ це питання не тільки війни РФ проти України, це ‒ виклик усьому світовому співтовариству, особливо тепер ‒ коли держава-терорист вдається до ядерного шантажу країн, які надають Україні військову та гуманітарну допомогу в протистоянні новітній загрозі світопорядку під назвою «рашизм», що розглядається як різновид нацизму та неофашизму».
В конференції також взяли участь директор Рівненського інституту КУП НАНУ, к.ф.н. Стефанія УКРАЇНЕЦЬ та керівник Міжнародний центр правових та економіко-соціальних досліджень країн центрально-східної Європи КУП НАН України у м. Ужгород, к.ю.н. Іван ВАЩИНЕЦЬ, а також аспіранти КУП НАНУ.
Прес-Центр КУП НАНУ