
Нові надходження до Наукової бібліотеки Київського університету права НАН України
Одним з пріоритетів Київського університету права є формування високопрофесійного юриста та водночас освіченої, гармонійно розвиненої молодої людини. З цією метою в університеті реалізуються десять соціальних та культурних молодіжних проєктів: «Пізнай свій край», Інтелектуальна власність: перлини літератури для студентської молоді», «Інтелектуальна власність: перлини сучасного живопису для студентської молоді», «Майбутнє України – в руках талановитої молоді» та ін. Серед заходів для реалізації цих проєктів є, зокрема, формування в бібліотеці колекції книг з мистецтва. Нещодавно ця колекція поповнилась новими яскравими та цікавими книгами, які ми пропонуємо до вашої уваги.
Скарби України. Культурна спадщина нації / передм. А. Куркова, авт.: А. Пучков, К. Раффенспергер, Д. Клочко та ін. – К.: ArtHuss, 2024. 251 с.:267 іл.
Яскраво ілюстрована книга «Скарби України» з фотографіями культурної спадщини нашої країни присвячена українським витворам мистецтва, живопису, скульптури, архітектури. За понад тридцять років незалежності відбулося повернення українських цінностей і відродження української культури й мови в регіонах, де за імперсько-радянські часи все це було витіснено російською мовою та культурою. Книга є цінним внеском до української ідентичності, оглядом багатої культурної спадщини нашої країни, представлену артефактами, мистецькими витворами й архітектурними шедеврами.
Історія образотворчого мистецтва та архітектури. Курс лекцій для студентів / Уклад. О. Демідко. – К.: Вид-во Ліра-К. 2021. 182 с.
Курс лекцій призначений для вивчення історії образотворчого мистецтва та архітектури і складається з трьох модулів: історія мистецтва від первісності до Середньовіччя, Історія мистецтва від Ренесансу до Нового часу та історія мистецтва від ХІХ до кінця ХХ століття. Цей курс корисний не тільки для студентів, але й для всіх, хто цікавиться світовою та українською культурою.
Гомперц, В. Поглянь, що ти пропустив: Нові способи бачити світ крізь мистецтво/ пер. з англ. С. Лозюк та ін. – К.: ArtHuss, 2024. 272 с.
Перед вами не звичайна книжка про мистецтво. Тут не буде сухих фактів, чіткої звичайної структури від первісного мистецтва та античності до наших днів, не буде хронологічного викладу біографій митців, однак тут буде дещо набагато важливіше: автор має неймовірний дар «оживляти» цей світ для читача. Вілл Гомперц ніби особисто знайомить вас із художниками, дає зазирнути в шпаринку їхнього справжнього життя, зрозуміти та усвідомити певний аспект творчості. Це водночас натхненна, повчальна й розважальна історія мистецтва, що точно варта уваги.
Вілсон, М. Мистецтво без таємниць. 50 мистецьких творів: знайомство, дослідження, пояснення / пер. з англ. Н. Сич. – К.: ArtHuss, 2024. 239 с.
Історія мистецтва, сповнена складних правил і професійних термінів, нерідко відлякує від себе. Навіть досвідчені поціновувачі можуть ламати голову над таємницями художніх витворів. «Мистецтво без таємниць» пропонує новаторський підхід – захопливу подорож, що принесе читачу багато відкриттів. Разом з читачами автор розбирає 50 важливих мистецьких творів, і знаходять те, з чого складається шедевр.
Сейтуа, М.де Код творчості. Як штучний інтелект учиться писати, малювати, думати / пер. з англ. К. Жуковська, Т. Турчин – К.: ArtHuss, 2023. 320 с.
Чи зможе комп’ютер коли-небудь скласти симфонію, написати роман або намалювати шедевр? А якщо так – то чи зможемо ми відрізнити його витвори від того, що зробила людина? У багатьох сферах нові розробки в царині штучного інтелекту загрожують похитнути становище людини. Ми починаємо усвідомлювати, скільки завдань машини можуть виконувати так само добре, як ми, а то й краще. Але чи здатні машини творити, чи зможуть вони незабаром навчитися на людському мистецтві? У пошуку відповіді на це питання Маркус де Сейтуа досліджує природу творчості й пропонує переглянути наші уявлення про те, що означає бути людиною.
Наукова бібліотека КУП НАНУ