Національна академія наук України Київський університет права

Нові партнери КУП НАН України в парламенті Австрії

20 Вересня, 2011


    03 вересня ректор КУП НАНУ професор Ю.Л.Бошицький на запрошення екс-спікера парламенту Австрії  професора Герберта Шамбека   відвідав Парламент Австрії та  Віденський офіс  професора Г. Шамбека.




    Герберт Шамбек – не тільки видатний фахівець з конституційного права, професійний політик, екс-президент бундесрату Австрійської Республіки, але й один з членів Папської академії суспільних наук.Багато років він співпрацював з Державним секретарем Святого Престолу кардиналом Агостіно Казаролі, був свідком розвитку православно-католицького діалогу в радянський період і роки перебудови.


Праці Герберта Шамбека:

 



    Під час зустрічі ректор КУП НАНУ Ю.Бошицький обговорив з професором Г.Шамбеком можливі шляхи співпраці в науково – дослідницькій сфері, спільні дослідження конституційного права Європейського союзу, імплементації міжнародних норм в національне законодавство, вивчення досвіду Австрії в питаннях парламентаризму та розбудови демократичного, правового, соціального суспільства.



 

   
Ректор КУП НАНУ також провів презентацію університету в парламенті Австрії, ознайомив австрійських науковців, які працюють в комітетах парламенту з основними напрямками та стратегією розвитку Київського університету права НАНУ, концепцію розвитку міжнародних зв’язків, тематикою та організацією наукової діяльності, тематикою наукових конференцій та видавничою справою вузу. Професор Г.Шамбек проявив зацікавленість у співпраці з КУП НАНУ і прийняв запрошення ректора відвідати у 2012 році КУП НАНУ. Під час його візиту буде проведено цикл майстер-класів та лекцій з теорії австрійського конституційного права, філософії австрійського парламентаризму, лекції про вчення австрійського юриста Ханса Кельзена та його життя. Слід зазначити, що професор Г.Шамбек був особисто знайомий з всесвітньо відомим представником теорії позитивізму в праві.


     
Також під час знайомства з структурою та підрозділами австрійського парламенту проф. Шамбек, познайомив ректора КУП НАНУ з будинком парламенту, роботою його комітетів та філософією тих партій які працюють в будинку парламенту. Також він подарував для бібліотеки КУП НАНУ свої праці з питань парламентаризму та конституційного права.
Зустріч ректора Ю.Бошицького з професором Г.Шамбеком та налагодження партнерських та дружніх відносин є важливим для КУП НАНУ. По –перше, це ще один новий європейський партнер для нашого університету. Надзвичайно цікавий життєвий шлях Г.Шамбека його авторитет у світовій політиці та в колах науковців юристів будуть слугувати розвитку світогляду студентів КУП під час візиту професора до нашого університету та під час його лекцій в найближчому майбутньому.

Будинок парламенту Австрії


  
  Будинок парламенту Австрії, (нім. Parlamentsgebäude, раніше Reichsratsgebäude) — це  будинок у якому засідають Національна і Федеральна ради парламенту Австрії. Його було збудовано у 1874—1884 рр у стилі неогрек (архітектурний стиль, який виник у 1820-х роках, заснований на поверненні до класичних грецьких зразків) за проектом архітектора Теофіла фон Гансена. Раніше у цьому будинку розміщувалась Палата представників Австро-Угорщини.





    Парламенту займає площу понад 13 500 м², та містить понад 100 кімнат, найважливішими з яких є палати Національної Ради, Федеральної Ради, і колишньої імперської Палати представників. У будинку також знаходяться чисельні переговорні кімнати, бібліотеки, лобі.


    Будівля Парламенту  знаходиться на вулиці Рінґштрассе (нім. Ringstraße), неподалік імператорського палацу Гофбурґ і поряд з палацом Юстицій. Будинок є відкритим для відвідування туристів.



Візитівка м. Відень









    Відень — столиця Австрії. Це місто розкішних палаців і величних площ, живописних вулиць і численних скверів. Він справедливо вважається одним з найчарівніших міст Європи.




     

Відень є однією з 9 земель Австрії, з усіх боків оточеною територією іншої землі — Нижньої Австрії. Відень є третім містом — резиденцією ООН після Нью-Йорка і Женеви. Старе місто Відня в грудні 2001 р. було внесене до переліку Культурної спадщини ЮНЕСКО


    Площа Відня складає 415 км². Таким чином, Відень є найменшою федеральною землею Австрії. На 2011 рік населення складає близько  1,714 млн. осіб, з передмістями — близько 2,3 млн.




    Місто розташоване в північно-східній частині Австрії біля підніжжя Альп, в 60 км від кордону зі Словаччиною у мальовничому місці середньої течії Дунаю й оточене прекрасними відрогами Віденського лісу, – одне з найкрасивіших міст світу і “музична столиця Європи”. Злиття багатьох культур протягом сторіч створило тут неповторну архітектуру, яка сильно постраждала в часи Другої світової війни, але практично повністю відновлена працьовитими зодчими.



    
У Відні знаходиться безліч архітектурних та історичних пам`яток, таких як:  Віденська опера — найбільший оперний театр в Австрії, однин з найвідоміших у світі; Гундертвассергаус — шедевр архітектора Гундертвассера, що є третьою за відвідуваністю туристичною пам’яткою Австрії; Гофбурґський Імперський Палац — резиденція імператорів Австрії, яка довгий час слугувала домівкою для найвпливовіших людей Австрійської історії, включаючи родовід Габсбурґів, володарів Австроугорської імперії. Зараз Гофбурґ слугує офіційною резиденцією Президента Австрії;  Палац Бельведер — розкішний бароковий палацовий комплекс-бельведер, нині один з найбільших і найбагатших своїм зібранням мистецьких музеїв Європи; Будинок парламенту Австрії — будинок у якому засідають Національна і Федеральна ради парламенту Австрії. Раніше у цьому будинку розміщувалась Палата представників Австро-Угорщини.