Новий партнер КУП НАН України – Університет імені Кеплера (Австрія)

21 Вересня, 2011

06 вересня цього року ректор Київського університету права НАН України професор Юрій Ладиславович Бошицький на запрошення ректора, професора Ріхарда Хагелауера відвідав з  робочим візитом Лінцський університет  імені Йоганеса Кеплера. Це один із найвідоміших вузів Австрії (WWW.JKU.AT ), який має багату історію та власні традиції.

Університет співпрацює з провідними  навчальними закладами світу. Має угоди  з понад 60 навчальними закладами Європи, США, Канади. В структурі цього навчального закладу чотири потужних факультети, в тому числі і юридичний.  Загальна кількість студентів вузу – понад 18 тисяч.
     Під час переговорів ректори  обговорили  можливі шляхи співпраці:  проведення конференцій; спільних досліджень у галузі права; спільних магістерських програм та літніх шкіл з німецької мови.

Ректор КУП НАНУ розповів про структуру  та основні завдання діяльності нашого університету. Інформація про КУП НАНУ  зацікавила ректора, заступника ректора з міжнародних питань  професора Фредеріка Ротмаєра та декана юридичного факультету Андреаса Янко. Під час зустрічі було обговорено  питання щодо візиту у 2012 році делегації Лінцського університету імені Йоганеса Куплера на чолі з ректором до Київського університету права НАНУ з метою підписання угоди про співпрацю. У програмі візиту заплановано проведення австрійськими науковцями майстер-класів для студентів Відділення міжнародного права КУП НАНУ щодо сучасних освітянських реформ Австрії; та ряду питань у галузі міжнародного, європейського права; конкуренційного права; конституційного; адміністративного права Австрії та права інтелектуальної власності.

У рамках візиту австрійські колеги  познайомили  ректора КУП НАНУ  з організацією діяльності вузу: організацією роботи бібліотеки, електронної бібліотеки, та її фондами ; матеріально-технічною базою вузу; науковими лабораторіями  та  перспективами розвитку університету. Сьогодні Лінцський університет імені Йоганеса  Кеплера стрімко розвивається, має перспективний план будівництва,  в якому передбачено  введення в експлуатацію щороку нових корпусів. Слід зазначити, що враховуючи  австрійську пунктуальність ці плани виконуються своєчасно. Водночас хочу відмітити, що спонсорами будівництва вже традиційно виступають  концерни Мерседес Бенц та БМВ.

Такі візити є надзвичайно важливими для нашого університету та корисними. З’являються нові потужні  партнери та  нові ідеї, які можна втілювати у роботі  Київського університету права  для покращення якості освіти та організації діяльності нашого вузу

Державний університет ім.Йоханса Кеплера

Державний університет ім.Йоханса Кеплера заснований в 1966р., знаходиться у федеральній землі Верхня Австрія.

Кількість студентів університету: 18 000

Основні напрямки:

• Соціальні та економічні науки

• Правознавство

• Технічні та природознавчі науки

Університет готує:

• Бакалаврів

• Магістрів

• Аспірантів

Юридичний факультет заснований у 1975р., готує, серед іншого, разом з факультетом соціальних наук бакалаврів підприємницького права. Має дистанційну форму навчання із застосуванням мультимедійних засобів навчання. Випускає спеціалістів для органів державного управління, адвокатів, юрисконсультів, а також спеціалістів в економічній сфері.

Університет має більше 120 договорів про партнерство з університетами більше ніж 40 країнах на 5-ти континентах. Відбувається жвавий обмін професорами, організовуються міжнародні заходи та співробітництво у дослідницькій діяльності, що зміцнює міжнародний імідж університету. Реалізує різні європейські та міжнародні програми, (наприклад програма ERASMUS), надають можливість для наукового та міжкультурного обміну.

Візитівка М. Лінц

Місто Лінц розташоване на Дунаї і є третім за величиною містом Австрії. Назва міста походить від старо-римського Kastell Lentia, який був побудований близько 410 г до н.е., як важливий військовий пункт на кордоні з германцями.

Центр Лінца будувався в XVII-XVIII ст. в бароковому стилі. Історичний центр міста добре зберігся до сьогоднішнього дня. Сьогоднішній «Landschtrasse» – це старовинний шлях, який йшов з Альп через передгір’я на північ. Ратуша, замок, монастир «Урсулінерхоф», Ландхауса утворюють гармонійний ансамбль з красивими житловими будинками.

Визначними  пам’ятками Лінца є: Церква Св.Мартіна – найдавніша діюча церква Австрії. Раніше тут було культова споруда кельтів. Під час розкопок було виявлено зал з опорами, який був частиною королівського палаца короллінгів. Усередині церкви можна побачити камені з написами, зроблені римлянами, а також пічку тих часів;     Замок  Лінца у 1477 р. імператор Фрідріх III перебудував замок і розташував у ньому свою резиденцію. З тих пір залишилися фрагменти фортечних стін, бастіони і західні ворота Friedrichstor. Над воротами висічені літери «AEIOU» – «Alles Erdreich ist Oesterreih untertaten» – весь світ підпорядкований Австрії; Ландхаус – у цій будівлі працює парламент і уряд Верхньої Австрії. Ландхаус велика споруду в стилі ренесансу з трьома внутрішніми дворами.

В одному з внутрішніх дворів знаходиться Planetebrunnen (фонтан з планетами) у бронзі роботи Peter Guet (1582): Сонце, Місяць, Меркурій, Венера, Марс, Сатурн і Юпітер.

У дворі з трьохповерховими арками регулярно проводяться концерти класичної музики, при поганій погоді вони переносяться в Кам’яний зал (Steinernen Saal).