Новий партнер КУП НАНУ – юридичний факультет університету м. Рієка, Республіка Хорватія

6 Вересня, 2012

Під час робочого візиту ректора КУП НАНУ, професора Юрія Бошицького до Республіки  Хорватія, який відбувся 23-24 липня 2012 року, був підписаний Меморандум про співпрацю між Київським університетом права Національної академії наук України та юридичним факультетом університету м. Рієка, Республіка Хорватія, який очолює декан, доцент Едуард Кунштек.
     Співробітництво КУП НАНУ та хорватського університету передбачає реалізацію таких напрямків як:

• Обмін інформацією в області науково-дослідної, освітньої, методичної і культурної діяльності;
  • Обмін досвідом у напрямку навчання студентів, зокрема навчальними програмами та досвідом у використанні сучасних методик викладання;
  • Поширення інформації, результатів наукових досліджень, у тому числі через публікацію статей хорвацьких і українських науковців;
  • Академічний туризм, організація літніх мовних шкіл та інші акутальні напрямки міжнародної співпраці в освітній галузі.

На зустрічі також були присутні помічник Міністра освіти, науки та спорту та суддя Конституційного суду Хорватії. Під час візиту ректор КУП НАНУ професор Юрій Бошицький мав можливість ознайомитись з діяльністю університету, основними напрямками наукових досліджень і досягненнями цього освітнього закладу.

Історично і до цього часу Рієка — найбільший хорватський порт, як вантажний, так і пасажирський. Головний прибуток міста — порти, суднобудування і туризм. В I сторіччі до Р. Х. ці поселення з околицями були завойовані римлянами.Після падіння Західної Римської імперії місто захопили готи і лангобарди, пізніше воно приєдналося до франкського королівства. В VII сторіччі сюди прийшли слов’яни, які розташувались з місцевим романським населенням. Місто увійшло до складу хорватського королівства, а пізніше  – до об’єднаної хорватсько-угорської держави. В 1466 році увійшло до складу австрійських Габсбургів, де отримало назву  Фіуме, або Ф’юме (італійцями і угорцями) або Флаум (австрійцями). Середньовічне місто Рієка було оточено муром і, таким чином, було феодальною фортецею. Фортеця була в центрі міста, на своїй найвищий точці. Залишки тогочасної архітектури й досі є визначними історичними пам’ятками міста.
     Підписання Меморандуму про співпрацю між Київським університетом права Національної академії наук України та юридичним факультетом університету м. Рієка, Республіка Хорватія, є новим етапом розвитку співробітництва у сфері ділового співробітництва та створює позитивний імідж України на міжнародній арені у вищезазначеній сфері.

Матеріал підготувала завідувач відділу
міжнародних зв’язків та грантів