Національна академія наук України Київський університет права

Освіта та наукові дослідження в Німеччині: КУП НАНУ та DAAD сприяють українським студентам і дослідникам

25 Лютого, 2013

     22 лютого 2013 року відбувся ІІ етап міжнародного освітнього форуму  IAF 2013 «Україна – Німеччина: перспективи та можливості для українських студентів і дослідників».
     Протягом другого дня форуму відбулась зустріч студентів та представників професорсько-викладацького складу із директором Київського офісу інформаційної служби Німеччини DAAD, паном Флоріаном Кюхлером та консультантом з питань освітніх програм, д-ром Оксаною Швайкою.


Під час презентації німецькі гості розповіли про мету і завдання DAAD, а також представили різноманітні програми, які фінансуються цією організацією, умови участі для українських студентів і дослідників.
     Німецька служба академічних обмінів DAAD є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи. Головне управління DAAD знаходиться у Бонні, воно є центром керування всієї внутрішньої та міжнародної діяльності DAAD. Берлінський офіс у Науковому форумі на площі Жандарменмаркт є другим за значенням представництвом DAAD в Німеччині.
     За кордоном DAAD представлений широкою мережею офісів, доцентів та об´єднань колишніх стипендіатів і пропонує інформацію та консультації на місці: філії та інформаційні центри (IC) у всьому світі забезпечують контакт з партнерами, а також ефективне спілкування, проведення програм та консультації на місці.
     5 лютого 1998 року у Києві був підписаний “Меморандум про співпрацю між Міністерством освіти України та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD)”, що передбачав відкриття офісу DAAD у Києві. Офіс розпочав роботу 16 квітня 1998 року.  Зараз київський офіс очолює пан Флоріан Кюхлер.
     До завдань офісу, перш за все, належить:

  • інформування та консультація про систему вищої освіти у ФРН, про можливості навчання у ФРН та отримання стипендії;
  • організація та проведення конкурсу на отримання стипендій DAAD (інформація, розсилка заяв, консультації, прийом документів та інше);
  • підтримка контактів із колишніми стипендіатами DAAD (інформування, запрошення на зустрічі стипендіатів та інше);
  • консультації представників німецьких університетів, які навчаються або проводять дослідження в Україні;
  • підтримка контактів із німецькими та українськими ВНЗ, факультетами та інше (наприклад: інформаційні доповіді у ВНЗ, консультації у рамках міжвузівського партнерства);
  • співпраця з Міністерством освіти України, Посольством ФРН та інше;
  • співпраця з іншими представництвами німецьких організацій у галузі освіти (Інститут ім. Гете, ЦФА та інші);
  • співпраця з лекторами DAAD, які працюють в Україні.


      Під час свого візиту до КУП НАНУ, представники DAAD мали нагоду ознайомитись з діяльністю університету, а також зустрітись із студентами, у яких тривав навчальний процес, та розповісти їм про послуги DAAD.
     Проведений міжнародний захід є новим напрямком міжнародної діяльності КУП НАНУ та ще одним прикладом відкритості нашого університету до співробітництва з закордонними ВНЗ і активної участі у загальному процесі інтернаціоналізації вищої юридичної освіти. Такий підхід свідчить про готовність КУП НАНУ до викликів сучасної глобалізації освіти, науки, міжнародної спільноти, – адже лише лідери національної вищої школи здатні надавати не лише власні освітні послуги на європейському рівні, але й сприяти своїм студентам і науковцям в отриманні додаткової освіти в інших, у тому числі зарубіжних, вищих навчальних закладах.