Національна академія наук України Київський університет права

Переможці міжнародного конкурсу наукових статей відвідали Угорщину

31 Серпня, 2011

     В  рамках розвитку міжнародних зв’язків університету та за результатами міжнародного конкурсу КУП НАН України на кращі студентські наукові роботи,  ініційованого ректором, професором, Заслуженим юристом України Юрієм Бошицьким спільно з екс-Омбудсменом Угорського парламенту із захисту даних і свободи інформації, доктором Аттілою Петерфалві, переможці вище зазначеного конкурсу відвідали Угорську Республіку в період з 18 по 22 серпня 2011 року. В рамках візиту, студенти мали можливість ознайомитись з інститутом Омбудсмена, Угорським Парламентом, та історичними пам’ятками міста Будапешт.
   Нагадаємо, що переможцями міжнародного конкурсу на кращі студентські наукові роботи (Україна – Угорщина) стали:


    Дипломи переможців
:


     Куратором студентської групи була Батіна Ірина, доцент кафедри іноземних мов КУП НАН України,  яка впродовж усього конкурсу підтримувала та допомагала студентам у написанні їхніх наукових робіт.


    Нагородження  переможців відбувалось в офісі Омбудсмена угорського парламенту, вручали нагороди ректор, професор, Заслужений юрист України Юрій Бошицький спільно з екс-Омбудсменом Угорського парламенту із захисту даних і свободи інформації, доктором Аттілою Петерфалві. Окрім почесних грамот, кожна з переможниць отримала  бронзову монету угорського омбудсмена, а також книгу на згадку про Угорщину.



      По завершенню церемонії нагородження усіх чекала святкова вечеря, під час якої делегація КУП НАНУ не тільки скуштувала різноманітні страви угорської кухні, але й обговорила подальші перспективи наукового співробітництва між інститутом Омбудсмена Угорського парламенту. Завершився наш перший день в Будапешті незабутньою екскурсійною прогулянкою річкою Дунай, що дало можливість усім насолодитися не тільки гостинністю угорського народу, а також і помилуватися прекрасним містом Будапешт у сяйві вечірніх вогнів.


     Другий день візиту до Будапешту припав на 20 серпня –День Святого Іштвана. У цей день Угорщина святкує головне державне свято — День заснування угорської держави. Спочатку це свято було так званим «королівським судним днем», коли в королівському палаці в Секешфехерварі до короля могли прийти всі, хто чекав від нього справедливого рішення у спірних питаннях. Після 1991 року, тобто після зміни комуністичного режиму у всій країні влаштовуються фестивалі, шоу і масові гуляння з неодмінним чардашем і гуляшем. І лише в цей день, всі мешканці та гості Будапешта мають унікальну можливість відвідати Угорський Парламент, що відкриває свої двері лише один раз на рік. Звісно, ми скористались такою нагодою попри величезну чергу угорських патріотів різного віку та побували в стінах Угорського парламенту, відчули атмосферу європейського парламентаризму та на власні очі побачили атрибути державної влади Угорщини.

 


    Можна уявити, наскільки ми були виснажені фізично після такої насиченої програми перебування в Будапешті, але про втому було забуто після відвідин найдавнішої мінеральної купальні Сечені – справжнього дива природи та архітектури. Такий сеанс спа-релаксації повернув нас до життя, й ми ще й насолодилися казковим годинним феєрверком на честь дня незалежності Угорщини.


     Таким було перебування делегації КУП НАНУ в Будапешті, за організацію якого нам хотілося б ще раз подякувати адміністраціі нашої Alma mater, адже не слід забувати про те, що ця подорож була можливістю вивести студентську дослідницьку діяльність з локального на міжнародний рівень, відчути себе європейцями та долучитися до європейської парламентської спільноти на тлі дивовижних краєвидів одного з найкрасивіших міст Європи.

Візитівка м.Будапешт

    Столиця Угорщини Будапешт – визначне місто-феномен, місто розташоване на території, яка має давню історію і культуру. Тут пліч-о-пліч розмістилися залишки стародавніх споруд кельтів та римлян, будівлі епохи середньовіччя та Ренесансу, періоду турецького панування, архітектури бароко, класицизму та модерну.


     Справжньою гордістю Будапешту є Королівський палац, який ще з ХІІІ ст. був осередком угорських королів, і неодноразово був зруйнований, згодом  реконструйований, і на сьогоднішній день є культурним осередком та музейним комплексом столиці.