Підписання Меморандуму між КУП НАН України та Благодійною організацією “Благодійний фонд “Всеукраїнська волонтерська спільнота “Для українців”

3 Листопада, 2023

01 листопада 2023 року відбулася зустріч ректора Київського університету права Національної академії наук України Юрія Бошицького з директором Благодійної організації “Благодійний фонд “Всеукраїнська волонтерська спільнота “Для українців” Альоною Назаренко щодо перспектив співпраці в майбутньому.

Під час зустрічі керівники поділилися власними міркуваннями та шляхами розв’язання задач та викликів в правовому полі, які виникли через напад держави-агресора, питаннями співробітництва між університетом та благодійною організацією щодо реалізації політики у сфері освітньої діяльності, організації та проведення культурно-просвітницьких заходів присвячених правовій тематиці сьогодення, популяризації юридичної освіти та правничій допомозі. На зустрічі був присутній також Координатор центру гуманітарної допомоги військовим та цивільним – Володимир Назаренко.

Директор Благодійної організації “Благодійний фонд “Всеукраїнська волонтерська спільнота “Для українців” – Альона Назаренко зазначила, що благодійна організація та Юридична клініка “Фенікс”, як структурний підрозділ Київського університету права Національної академії наук України створені та працюють задля спільних цілей: розширення можливостей отримання правничої допомоги громадянами України, допомоги тимчасово переміщеним особам, надання правничих консультацій та роз’яснень особам, які потребують безоплатної правової допомоги, забезпечення доступу до правосуддя (особливо це потрібно в наш час для тимчасово переміщених осіб – людей поважного віку, людей з обмеженими можливостями та дітей).

Ректор Київського університету права Національної академії наук України – Юрій Бошицький підтвердив, що такі практичні зустрічі та подальша співпраця в рамках надання безоплатної правової допомоги є цінними та корисними не тільки для студентів-правників, але і будуть суттєвою правничою підтримкою для певних категорій громадян України, які цього дуже потребують в даний час. Така співпраця буде мотивувати здобувачів під безпосереднім керівництвом викладачів-кураторів більш відповідально ставитися до професії правника, якісно надавати правничі консультації, фахово здійснювати підготовку процесуальних документів та ефективно сприяти захисту конституційних прав і свобод громадян України.

Результатом плідної зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю між Київським університетом права Національної академії наук України та Благодійною організацією “Благодійний фонд “Всеукраїнська волонтерська спільнота “Для українців”.

Після підписання Меморандуму про співпрацю відбувся обмін подарунками як від університету так і від благодійної організації. Особливо цінним став подарунок для університету від дітей, які розмалювали каску захисника України квітами, небом, яскравим сонцем та мирними жовто-блакитними кольорами.

Варто зазначити, що Благодійна організація “Благодійний фонд “Всеукраїнська волонтерська спільнота “Для українців” активно допомагає всім українцям по всій території України (тимчасово переміщеним особам, дітям, сім’ям загиблих українських воїнів), які потерпіли від збройної агресії російської федерації, військовим Збройних Сил України, дитячим лікарням.

Цілком очевидно, що сьогодні є багато завдань для правників відносно надання безоплатної правової допомоги людям, які її так сьогодні потребують.

Юридична клініка «Фенікс» надає безоплатну правничу допомогу маючи не лише практично-орієнтовані знання в юриспруденції, а й певні навики роботи з людьми, які опинилися у найскладніших життєвих ситуаціях. Юристи сьогодні активно долучаються до якісних змін в нашій державі Україні, – зазначив Микола Малій, завідувач Юридичної клініки “Фенікс” Київського університету права Національної академії наук України.

Проведена зустріч відкриває нові шляхи та можливості для захисту конституційних прав та свобод громадян України, а Київський університет права Національної академії наук України завжди відкритий та готовий до співпраці!

Прес-Центр КУП НАНУ