Підписання Меморандуму між Київським університетом права НАН України та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві
21 вересня 2021 року на базі юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України (далі – ЮК «Фенікс» КУП НАН України) відбулась робоча зустріч з керівництвом Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві (далі – Центр).
Захід було присвячено обговоренню актуальних питань, які стосуються умов та порядку надання вторинної безоплатної правової допомоги, в тому числі й за участю студентів юридичної клініки.
Під час робочої зустрічі з представниками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві обговорено подальші напрямки співпраці між юридичною клінікою «Фенікс» КУП НАНА України.
Одним із головним питань стало проходження практики/стажування студентами КУП НАН України у Центрі.
Директор Центру – Михайло Харін зазначив, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві та ЮК «Фенікс» КУП НАН України створені та працюють задля спільних цілей: розширення можливостей отримання правової допомоги, надання юридичних консультацій та роз’яснень особам, які потребують безоплатної правової допомоги, а також забезпечення доступу до правосуддя.
Юридична клініка надає майбутнім адвокатам, слідчим, прокурорам та нотаріусам не лише практично-орієнтовані знання, а й навики роботи з людьми. Навички, які отримують студенти у ЮК «Фенікс» КУП НАН України, полягають не лише в знанні юриспруденції, а й у психологічних та інших аспектах. Правники допомагають людям у найскладніших життєвих ситуаціях, – зазначив Олександр Савка директор Юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України.
Юридична клініка має бути більш інституціоналізованою та інтегрованою в системи рухів, які змінюють країну. Це і питання більш якісної правової освіти, і забезпечення доступу до правосуддя, і надання безоплатної правової допомоги, і, звісно, питання покращення якості нашої діяльності, – зазначає учасник зустрічі адвокат Іван Кайло.
Такі практичні зустрічі є цінними та корисними для студентів, які будуть мотивувати їх відповідально ставитися до своєї майбутньої професії, правильно оформляти процесуальні документи та ефективно реагувати на порушення прав громадян – зазначив ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький.
Результатом зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю між Київським університетом права НАН України та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві.
Наприкінці заходу представники Центру, а саме: заступник директора – Тетяна Городенська та заступник начальника відділу комунікацій та правопросвітництва – Олена Іванович разом із іншими студентами Київського університету права НАН України провели практичне заняття.
Прес-центр КУП НАНУ