Підписання Меморандуму між Київським університетом права НАН України та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві

24 Вересня, 2021

21 вересня 2021 року на базі юридичної клініки «Фенікс» Київського університету права НАН України (далі – ЮК «Фенікс» КУП НАН України) відбулась робоча зустріч з керівництвом Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві (далі – Центр).

Захід було присвячено обговоренню актуальних питань, які стосуються умов та порядку надання вторинної безоплатної правової допомоги, в тому числі й за участю студентів юридичної клініки.

Під час робочої зустрічі з представниками Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві обговорено подальші напрямки співпраці між юридичною клінікою «Фенікс» КУП НАНА України.

Одним із головним питань стало проходження практики/стажування студентами КУП НАН України у Центрі.

Директор Центру  Михайло Харін зазначив, що Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві та ЮК «Фенікс» КУП НАН України створені та працюють задля спільних цілей: розширення можливостей отримання правової допомоги, надання юридичних консультацій та роз’яснень особам, які потребують безоплатної правової допомоги, а також забезпечення доступу до правосуддя.

Юридична клініка надає майбутнім адвокатам, слідчим, прокурорам та нотаріусам не лише практично-орієнтовані знання, а й навики роботи з людьми. Навички, які отримують студенти у ЮК «Фенікс» КУП НАН України, полягають не лише в знанні юриспруденції, а й у психологічних та інших аспектах. Правники допомагають людям у найскладніших життєвих ситуаціях, – зазначив Олександр Савка директор Юридичної клініки «Фенікс» КУП НАН України.

Юридична клініка має бути більш інституціоналізованою та інтегрованою в системи рухів, які змінюють країну. Це і питання більш якісної правової освіти, і забезпечення доступу до правосуддя, і надання безоплатної правової допомоги, і, звісно, питання покращення якості нашої діяльності,  зазначає учасник зустрічі адвокат Іван Кайло.

Такі практичні зустрічі є цінними та корисними для студентів, які будуть мотивувати їх відповідально ставитися до своєї майбутньої професії, правильно оформляти процесуальні документи та ефективно реагувати на порушення прав громадян  зазначив ректор Київського університету права НАН України Юрій Бошицький.

Результатом зустрічі стало підписання Меморандуму про співпрацю між Київським університетом права НАН України та Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві.

Наприкінці заходу представники Центру, а саме: заступник директора  Тетяна Городенська та заступник начальника відділу комунікацій та правопросвітництва  Олена Іванович разом із іншими студентами Київського університету права НАН України провели практичне заняття.

Прес-центр КУП НАНУ