Підписано угоду про співпрацю КУП НАНУ з Українсько-американською асоціаціею юристів (США)

15 Листопада, 2010

На запрошення Українсько-американської асоціації юристів (УААЮ) ректор КУП НАН України професор Юрій Бошицький відвідав з офіційним візитом США. Були проведені переговори щодо співпраці КУП НАНУ та цієї поважної організації американських правників.

Українсько-американська асоціація юристів (УААЮ) є національною асоціацією створеною в 1977 році, членами якої є судді США, адвокати і студенти юридичного факультету українського походження і американських адвокатів, зацікавлених в українських питаннях. Статус асоційованого члена доступний для іноземних юристів з інших юрисдикцій, таких як Канада і України, які поділяють цілі УААЮ і прихильність верховенству закону та місії УААЮ.
Місії УААЮ:

– підтримка і захист Конституції Сполучених Штатів, також підтримка і розвиток представницького уряду;

– сприяння здійсненню правосуддя, застосування законодавства і судових рішень, утвердження верховенства права;

– відстоювання честі юридичної (правової) професії; популяризація юриспруденції як науки;
– забезпечення роботи форуму між українськими та американськими юристами;

– надання допомоги юристам України для досягнення вищезазначених цілей у себе на батьківщині, і, для сприяння діяльності української американських юристів у виконанні вище зазначених цілей і в інтересах професії, і в інтересах українсько-американської громади та широкої громадськості.

Під час візиту була підписана рамкова угода про академічну співпрацю в сфері спільних освітніх программ, про проведення майстер-класів відомих американських правників в КУП НАНУ. Вже найближчим часом в рамках даної угоди, буде розроблено довготривалу партнерську програму, і з наступного навчального року наш університет планує розпочати програми стажування молодих науковців в університетах США, обмін або прийом кількох студентів студентів, рекомендованих асоціацією, постійний обмін інформацією, літературої з різних вузів США, матеріалами, спільне видання наукової літератури тощо. Також були обговорені перспективні напрямки співпраці в рамках реалізації спільних науково-дослідних проектів, питання координації спільних проектів за грантами та конкурсами, спільне проведення науково-практичних і науково-методичних конференцій, симпозіумів, конгресів, семінарів та ін.

З американської сторони угоду підписав президент Українсько-американської асоціації юристів Джорж Пазуняк. Варто зазначити, що підписання угоди проходило в надзвичайно урочистій обстановці, що свідчить про повагу до КУП НАНУ. Декілька представників цієї асоціації вже бували в КУП НАНУ в цьому та минулому роках і мають уяву про наш університет. Тому і підписання угоди, яке як правили готується за американськими традиціями достатньо довго та ретельно було підписано з КУП НАНУ одразу. Угода була підписана в присутності представників юридичних кіл США, української діаспори. Були присутніми такі відомі адвокати як Мирослав Смородські, адвокат Андрій Стецюк, адвокат Ігор Котлярчук, власник відомої юридичної агенції в Сієтлі Тарас Рудницький та інші.

У своїй промові під час підписання угоди президент Українсько американської асоціації юристів Джорж Пазуняк зазначив, що для асоціації важливим напрямком роботи є міжнародне співробітництво з українськими правниками на науковими школами. обмін досвідом тощо. Ректор КУП НАНУ Ю.Бошицький зі свого боку відзначив надзвичайну важливість залучення до спілкування зі студентством КУП НАНУ відомих в США, зокрема в Орландо, де проходило підписання угоди, науковців, яки мають великий практичний досвід роботи, займаються актуальними питаннями права, і мають бажання виступати перед студентами вузу з майстер-класами, співпрацювати в рамках різних науково-дослідницьких програм, грантів та в галузі порівняльно-правових досліджень.

Вiзитiвка мiста Орландо