Підписано угоду про співпрацю між КУП НАНУ та Миколаївською міською радою

13 Червня, 2024

13 червня 2024 року, перебуваючи у відрядженні у Львівській області, в рамках профорієнтаційних заходів та з метою реалізації програми партнерства та співробітництва Київського університету права НАН України з органами державної влади та місцевого самоврядування відбулася зустріч ректора КУП НАН України, професора Юрія Бошицького з головою Миколаївської громади Андрієм Щебелем.

В ході зустрічі, на якій був присутній Юрій Цица – керівник Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи КУП НАНУ (м. Львів), були обговорені питання щодо розвитку двостороннього співробітництва у сферах наукової і освітньої діяльності, поліпшення якості підготовки фахівців у галузі права, популяризації юридичної науки і освіти, організації профорієнтаційної роботи, та налагодження партнерських відносин з навчальними закладами.

Миколаївська територіальна громада поєднує 24 населених пункти, в яких функціонують більше 15 закладів загальної середньої освіти. Адміністративний центр – промислове місто Миколаїв, котре також називають Миколаїв-Дністровський, Миколаїв над Дністром, відоме завдяки цементному заводу та заводу будівельних сумішей, що забезпечує цим будматеріалом ледь не всю Львівщину. Також район славиться своєю багатовіковою історією, відомими пам’ятками сакральної архітектури – старовинний мурований костел св. Миколая (1620 – 1630 рр.), тридільна мурована церква св. Архангела Михаїла

(1860 – 1861 рр.), мурована церква св. Миколая (1848 – 1874 рр.). Тут також знаходяться численні цікаві пам’ятки природи та археології: печера “Прийма”, природна печера (рідкісне явище для Львівщини!) а також промислово-інженерна пам’ятка – Миколаївський (Розвадівський) кар’єр.

З метою здійснення конструктивного співробітництва було підписано Меморандум про співпрацю між КУП НАН України та Миколаївською територіальною громадою. Одним із найважливіших напрямків, якого є – надання безоплатної правничої допомоги соціально-вразливим верствам населення: тимчасово переміщеним особам, дітям, сім’ям загиблих українських воїнів, які потерпіли від збройної агресії та в першу чергу військовим ЗСУ – фахівцями Юридичної клініки «Фенікс» КУП НАНУ, через програму реабілітації військових, організовану Київським університетом права України спільно з Національним університетом фізичного виховання і спорту України.

Прес-Центр КУП НАНУ