Підсумки науково-методологічного семінару «Використання інтерактивних методів при викладанні права»

16 Березня, 2017

16 березня, через рік після  проведення у стінах Київського університету права НАН України науково-методичної конференції «Науково-методичні засади викладання цивілістичних дисциплін в юридичних ВНЗ України». кафедра галузевих правових наук КУП НАН України провела науково-методологічний семінар «Використання інтерактивних методів при викладанні права» у якому взяли участь представники інших кафедр ВНЗ, а також активісти студентських наукових гуртків.
З доповідями «Сучасний навчальний процес» виступили:

• в.о. завідувача кафедри, д.ю.н., професор Р.Б. Шишка, який звернув увагу на новітні технології та можливості освоєння та поширення інформації, архаїчність деякого паперового забезпечення навчального процесу,  потребу застосування стимулів  та новітніх технологій, у тому числі он-лайнових;
  • «Використання схем та модульних блоків при викладанні приватного права» к.ю.н., доцент – Кожевникова В.О.;
  • к.ю.н., професор Семаков Г.С. зауважив про проблеми незацікавленості студентами отримання власних публікацій у друкованому вигляді;
  • к.ю.н., професор Біленчук П.Д. виступив щодо доцільності акцентування уваги студентів на критичному мислені у процесі навчання;
  • к.ю.н., доцент Бісюк О.С. акцентувала увагу на використанні сучасних технологій у навчальному процесі. Наприклад, переглядати відео-матеріали для обговорення актуальних новел законодавства та обговорися практичних, життєвих ситуацій з точки зору законодавства.
  • к.ю.н., доцент  Похиленко І.С. підтримала необхідність застосування інтерактивних методів в сучасному науковому процесі. А також звернула увагу на ефективність використання таких методів навчання, як семінари-дискусії, вікторини, рольові обговорення, «День словничка».   В будь якому випадку головне, щоб по закінченню заняття почути зворотній зв’язок від студентів і щоб вони отримували користь і знання з кожного заняття.

Проблематики домірності використання спрощеного підходу до викладання правових дисциплін , яка звернула увагу на парадокс загально дозвільного підходу  у цивільному праві та його антиподу заборон.
     З повідомленнями інституціонального спрямування виступили інші учасники семінару, у тому числі молоді науковці-студенти: В. Куликівська.
    Учасники підтвердили позитивну практику проведення таких форумів для становлення пізнання механізму забезпечення становлення професіоналів-юристів.

Доцент кафедри галузевих правових наук
к.ю.н. Бісюк О.С.