Підсумки проведення 1-го етапу конкурсу «Права людини в сучасному світі: погляд молоді».

17 Січня, 2014

З 10 жовтня 2013 р. по 21 лютого 2014 р. Київський університет права НАН України за підтримки Союзу юристів України та Міністерства юстиції проводить для учнів 11-х класів загальноосвітніх шкіл та гімназій конкурс наукових робіт ім. В.М. Корецького на тему: «Права людини в сучасному світі: погляд молоді». Метою проведення конкурсу є підвищення зацікавленості учнів до юридичної науки та практики, а також заохочення їх  до проведення власних досліджень у цій сфері; сприяння розвитку громадянського суспільства через залучення молоді до обговорення найбільш актуальних правових питань.

Відповідно до Положення про проведення конкурсу Київський університет права НАН України завершив І-ий етап конкурсу – прийом та реєстрацію документів та підвів деякі підсумки у зв’язку з цим:
1. кількість отриманих робіт становить понад сотню;
2. роботи отримані практично з усіх областей України;
3. тематика конкурсних робіт стосується широкого спектру правових питань у різних сферах прав людини: права дитини; право людини на шлюб; проблеми реалізації конституційних прав громадян України; конституційна скарга як інструмент захисту прав і свобод людини; сучасні проблеми евтаназії в контексті забезпечення прав людини; торгівля людьми; права неповнолітніх через призму злочинності; проблема гендерної рівності тощо;
4. роботи характеризуються актуальністю тем дослідження, науковим підходом, креативністю та оригінальністю викладення матеріалу (використання графічних зображень, графіків та діаграм), містять результати особистих соціологічних досліджень.
     За результатами перевірки наукових робіт конкурсна комісія обере 10-15 найкращих, автори яких будуть запрошені до фінальної частини конкурсу – очних змагань (усний захист робіт), яка відбудеться 20 лютого 2014 р. в день проведення  в стінах Київського університету права НАН України 7-ї Міжнародної науково-практичної конференції «Наукові читання, присвячені пам’яті В.М. Корецького». Переможцями будуть визначені учні, що займуть 1, 2 та 3 місця.
     Організаційний комітет інформуватиме учасників щодо результатів наступних етапів конкурсу.