Підсумки виборів до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти

9 Червня, 2015

Нещодавно у Київському міському будинку вчителя, відбулися вибори до Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти в рамках Всеукраїнського з’їзду органів студентського самоврядування.
     Від Київського університету права Національної академії наук України на даний захід було делеговано Даценка Олександра – президента студентського парламенту КУП НАН України, котрий зазначив: «Особисто я вважаю, що проведення заходу такого рівня слід було довірити більш компетентним та відповідальним особам. Люди, які увійшли до «ініціативної групи» на мою суб’єктивну думку не справилися в повній мірі зі своїми обов’язками.
     Із 664 ВНЗ України (http://ukrstat.org/uk/operativ/operativ2005/osv_rik/osv_u/vuz_u.html   Державна служба статистики України – авт.) про вибори до НАЗЯВО було повідомлено лише близько 150…
     Попри наполягання членів ініціативної групи на чесності прозорості та відкритості процедури обрання кандидатів до Нацагенства, жодна з цивільних осіб або навіть студент не мав змоги бути присутнім на виборах , не пройшовши так названу «попередню реєстрацію делегатів», ба більше, деякі з офіційних делегатів були недопущені до засідання, що знову – таки свідчить про заангажованість виборів та закритість усього дійства.
     Існує низка питань стосовно порядку денного з’їзду, питання стосовно політтехнологій до яких вдалися члени ініціативної групи та щодо блискучого виступу – маніпуляції з відверто сумнівними «фактами» у квазі-аналізі кандидатів від  пана Олексія Братущака, координатора руху  StudMP  також залишаються без відповіді.

Але, попри спроби багатьох студентів-делегатів хоча б обговорити деякі з питань, головуючим з’їзду, який до речі навіть не є студентом жодного з ВНЗ, «зареєстрованих» на даному заході, було сказано, щоб делегати не  «робили базар», хоча об’єктивно кажучи нічого спільного із цим терміном не відбувалося, принаймні з боку студентів – представників.
     Таким чином, до НАЗЯВО було обрано представників однієї організації – Української Асоціації Студентського Самоврядування , а саме: президента УАСС – Андрєєва Микиту (91  голос) та члена УАСС – Руснак Олену (84 голоси), з чим ми їх і вітаємо! Сподіваюсь, що вони з честю та гідністю будуть виконувати свою місію та виправдають усі надії, покладені на них. »
     Паралельно із виборами  до НАЗЯВО серед студентства, проходили і загальні вибори до Нацагентства, за результатами яких, Міністр освіти і науки України, С.М. Квіт зробив відповідну заяву: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2015/06/08/zayava-ministerstva-osviti-i-nauki-ukrayini-z/
     Отже, підбиваючи підсумок, необхідно зазначити, що обраний нами європейський вектор розвитку, передбачає собою чесність, відкритість та прозорість будь-яких процесів, від вступу до ВНЗ до зайняття посади кожен має починати з себе і зважувати усі «за» і «проти» перед прийняттям рішення і тільки тоді ми змінимо себе і країну на краще!

Слава Україні!

Президент Студентського Парламенту КУП НАН України