Підведено підсумки VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання
У п’ятницю 4 жовтня 2024 року відбулося шосте розширене засідання Організаційного комітету VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання, що проводився Світовим Конгресом українських юристів і Союзом юристів України, на якому було підведено підсумки цього важливого громадсько-професійного заходу, спрямованого на підтримку і розвиток юридичної освіти, науки і книговидавничої справи.
Київському університету права НАН України була надана честь виступити однією з базових установ для конкурсних комісій вищезазначеного конкурсу, як одній з провідних юридичних установ країни, поряд із Інститутом держави і права ім. В.М. Корецького НАН України; Навчально-науковим інститутом права Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Ужгородським національним університетом.
На базі нашого закладу вищої освіти була сформована ІІ конкурсна комісія по розгляду й оцінці юридичних видань VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання за номінаціями: «юридичні підручники», «навчальні посібники (практикуми, курси лекцій, хрестоматії та ін.)», яку очолив ректор Київського університету права НАН України професор Юрій Бошицький. До складу комісії ввійшли провідні вчені-юристи України, серед яких два кандидати юридичних наук та вісім докторів юридичних наук, з яких ‒ сім професорів, три Заслужених юристи України.
За час проведення конкурсу до ІІ конкурсної комісії надійшло понад два десятки наукових видань, серед яких колегіально було визначено за кожною номінацією три переможці а також вісім номінантів на спеціальні відзнаки.
Протокол засідання ІІ конкурсної комісії про підсумки її роботи та визначення переможців і лауреатів VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання, разом із протоколами інших комісій з цих питань, були одноголосно затверджені членами Оргкомітету конкурсу шляхом відкритого голосування. Перед цим на засіданні Оргкомітету керівники конкурсних комісій – Анжеліка Крусян, Юрій Бошицький, Наталія Мельничук, Василь Костицький – доповіли присутнім про особливості організації роботи з учасниками конкурсу, роботу експертних груп за визначеними номінаціями, про порядок підведення підсумків і визначення переможців.
Загалом конкурсні комісії визнали переможцями Конкурсу (1, 2, 3 премії) – 18 видань і 156 авторів, лауреатами (спеціальна відзнака) – 10 видань і 24 автора відповідно.
В обговоренні порядку денного засідання Оргкомітету взяли участь відомі українські правники, серед яких були: Олександр Бандурка, Катерина Коваль, Віктор Ковальський, Ярослав Лазур та інші.
Приємно підкреслити, що робота другої конкурсної комісії по розгляду й оцінці юридичних видань VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання за номінаціями: «юридичні підручники», «навчальні посібники (практикуми, курси лекцій, хрестоматії та ін.)», очолюваної ректором Київського університету права НАН України професором Юрієм Бошицьким, була високо оцінена організаторами Конкурсу та відзначена Подякою Президента громадської спілки «Світовий конгрес українських юристів» Миколи Оніщука.
P.S. з більш детальною інформацією про підсумки VІІ Національного конкурсу на краще юридичне видання, ви маєте змогу ознайомитись за посиланням: http://wculawyers.org/pidvedeno-pidsumky-vii-natsionalnogo-konkursu-na-krashhe-yurydychne-vydannya/
Прес-Центр КУП НАНУ