Пішов з життя БОРИС ЄВГЕНОВИЧ ПАТОН – Президент Національної академії наук України

19 Серпня, 2020

Пішов з життя Президент Національної академії наук України –

БОРИС  ЄВГЕНОВИЧ  ПАТОН

У віці 101 року пішов з життя Борис Євгенович Патон  президент Національної академії наук України.

Велика втрата для України, Київського університету права НАН України, всіх нас. Пішов із життя Герой України та легендарний вчений, людина з великої літери. Понад пів століття Борис Євгенович очолював Національну академію наук. Подарував людству більш ніж чотири сотні винаходів. Вагомий особистий внесок та сумлінну працю Бориса Євгеновича на користь України та всього наукового світу пам’ятатиме ще не одне покоління.

Борис Євгенович любив повторювати, що наука – це його життя, а Академія – не просто робота, а друга, а можливо, і єдина його родина. Всі, хто мав щастя близько знати Бориса Євгеновича, спілкувався з ним підтвердять, що без перебільшення це людина-епоха, яка горіла своєю справою і робила все можливе й неможливе, щоб українська наука користувалася гідною увагою та підтримкою влади і громадськості.  Завдяки  Борису Євгеновичу Національній академії наук України вдалося втриматися й зберегти автономність, самоврядність, свободу досліджень, що є невід’ємною умовою функціонування науки.

Велике, повноводне, цікаве і насичене подіями життя Б.Є. Патона вражає. Він металург, інженер, винахідник, науковець, викладач. Він перший нагороджений званням Героя України. Він академік, геній, легенда. Немає таких слів, які повною мірою могли б розкрити масштаб його постаті. І масштаб тієї втрати, якої сьогодні зазнала наша країна.

З ім’ям Бориса Патона пов’язані чисельні сторінки нашого університету. Чимало студентів мали радість  особистого спілкування з академіком під час різного роду зустрічей в Президії  НАН України. Протягом багатьох років в КУП НАНУ проводився чемпіонат університету з мініфутболу на Кубок «Президента Національної академії наук України Бориса Євгеновича Патона», який студенти отримали особисто від вченого. На всі  наші потужні конференції університету ми завжди мали вітання і добрі побажання від Президента НАНУ, немало наших співробітників отримали нагороди за наукові досягнення особисто від Бориса Євгеновича.

Адміністрація, професорсько-викладацький склад та студентство Київського університету права НАН України  глибоко сумують через непоправну втрату та висловлює щирі співчуття рідним, друзям, колегам, учням Бориса Євгеновича…