
Поглиблення співробітництва з науковими та освітніми закладами Закарпаття
В період з 26-29 квітня 2025 року делегація Київського університету права НАН України у складі завідувачки забезпечення якості освіти, акредитації та ліцензування Портнягіної Ольги Петрівни, завідувачки аспірантури, доцента Раїси Перелигіної, завідувачки навчально-методичного відділу Ірини Кудіної, ст. викладача кафедри кримінального права та процесу Ірини Семенюк відвідала з робочим візитом Ужгородську філію КУП НАНУ, де відбулась зустріч з директором Інституту електронної фізики НАН України, членом-кореспондентом НАН України пані Ганною Гомонай. Було обговорено низку питань щодо поглиблення співробітництва в реалізації освітніх, юридичних та наукових напрямів.
Також делегація Університету на чолі з керівником Ужгородської філії КУП НАН України Іваном Ващинцем відвідали Ужгородський національний університет, який є незмінним давнім та надійним партнером нашого університету протягом багатьох років. Співробітництво між вузами проходить в сфері науково-дослідної, навчально-методичної, виховної та організаційної роботи. Під час зустрічі з деканом Юридичного факультету Ужгородського національного університету Ярославом Лазуром було обговорено широке коло питань що до подальшої співпраці в рамках укладеного довгострокового Меморандуму про встановлення взаємовигідних і тривалих партнерських відносин, з метою реалізації політики у сфері освітньої діяльності, поліпшення якості підготовки фахівців у галузі права, популяризації юридичної освіти.
В рамках Договору про співпрацю щодо реалізації програм академічної мобільності між КУП НАНУ та Юридичним факультетом УжНУ було обговорено мету та зміст програми академічної мобільності, її строки та умови, визначено відповідальних осіб. Від Ужгородського національного університету за академічну мобільність студентів КУП НАНУ відповідальним призначено заступника декана Юридичного факультету УжНУ з навчальної роботи кандидата юридичних наук, доцента Павла Черевка.
Академічна мобільність здобувачів вищої освіти надає можливість збагатити індивідуальний досвід студентів щодо інших моделей організації освітнього процесу, створення та поширення знань, встановити внутрішні інтеграційні зв’язки між студентством закладів-партнерів, що дозволить підвищити якість вищої освіти та конкурентоздатність випускників КУП НАНУ на українському ринку праці. Також було піднято питання щодо можливого співробітництва в дослідницькій сфері, обмін досвідом для поліпшення якості підготовки докторів філософії, наукового стажування, програм обміну для науковців та викладачів обох університетів.
Варто зазначити, що обмін досвідом у сфері науки, освіти, культури сприяє зміцненню наукових зв’язків між закладами вищої освіти, професійному вдосконаленню та подальшому розвитку. Для досягнення успіху необхідно продовжувати розвивати партнерські відносини між університетами і сприяти формуванню спільних стратегій дії.
Прес-Центр КУП НАНУ