Національна академія наук України Київський університет права

Положення про РТК

31 Січня, 2012

ПОЛОЖЕННЯ
про Раду трудового колективу
Київського університету права НАН України
затверджено на загальних зборах трудового колективу
(протокол № 9 від 28 грудня 2011 року)


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1.Положення регламентує діяльність ради трудового колективу Київського університету права НАН України (у подальшому – Ради, Університету), який є колегіальним представницьким органом громадського самоврядування.
1.2.  Діяльність Ради здійснюється згідно з Конституцією України, Кодексом законів про працю України, Законами України «Про освіту»,  «Про вищу освіту», «Про колективні договори і угоди», «Про охорону праці», «Про оплату праці», «Про відпустки», Статутом Київського університету права НАН України та іншими нормативно-правовими актами.
1.3.  Положення про Раду приймається на загальних зборах трудового колективу.

2. ПОРЯДОК ФОРМУВАННЯ ТА РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ РАДИ
2.1.   Обрання Голови РТК здійснюється на загальних зборах трудового колективу, більшістю голосів від загального складу трудового колективу КУП НАН України.
2.2.Члени Ради обираються відкритим голосуванням на загальних зборах трудового колективу з числа штатних постійно працюючих працівників у такій кількості: п’ять осіб від Київського університету права НАН України, та одна особа від Рівненського інституту Київського університету права НАН України, які будуть виконувати такі обов’язки  один рік, на   громадських   засадах.   Члени   Ради   зі   свого   складу   обирають   заступника (заступників) та секретаря Ради.
2.3. Обрання Ради є правомочними, якщо на загальних зборах трудового колективу присутні не менше половини складу штатних постійно працюючих працівників КУП НАН України.   
2.4.  Раду очолює голова трудового колективу, який обирається загальними зборами трудового колективу.
2.5. Засідання Ради скликається її головою за потребою, але не рідше одного разу в місяць.
2.6.   Засідання Ради є правомочними, якщо на ньому присутні не менше половини її складу.   У випадку розгляду кадрових питань засідання Ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше дві третини її складу.
2.7.  Рішення Ради приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів від присутніх на засіданні Ради, за винятком персональних питань, рішення по яких приймається таємним голосуванням.
2.8.   Рішення  Ради, прийняті в межах її компетенції, доводяться до відома всіх заінтересованих осіб та є обов’язковим для виконання.
2.9.   Рада  виконує  свої  повноваження  у  період  між  загальними   зборами  трудового колективу.

3. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ  РАДИ
3.1. Рада має право:
3.1.1.  Здійснювати   контроль  за  виконанням  рішень,  прийнятих  на  загальних  зборах трудового колективу.
3.1.2.  Представляти та захищати інтереси членів трудового колективу у взаємовідносинах з адміністрацією Університету.
3.1.3. Вносити подання до адміністрації Університету щодо питань поточної діяльності.
3.1.4.    Сприяти   ефективному  використанню  фонду  заробітної  плати  та  інших  фондів Університету.
3.1.5.   Розробляти та здійснювати організаційні заходи щодо підготовки та проведення свят, урочистих подій відпускної кампанії та інших важливих заходів Університету.
3.1.6.  Розглядати    питання    щодо    дотримання    працівниками    правил    внутрішнього розпорядку Університету.
3.1.7.    Подавати пропозиції про заохочення працівників Університету.
3.1.8.  Рада може здійснювати й інші повноваження, за винятком тих питань, які віднесені до виключної компетенції загальних зборів трудового колективу.
3.2.    Рада зобов’язується:
3.2.1.    Запрошувати на засідання Ради ректора та інших керівних працівників університету для надання інформації про стан виконання зобов’язань за Договором, у тому числі заходів по організації і поліпшенню умов праці, матеріально-побутового і культурного обслуговування працівників і вимагати усунення виявлених недоліків.
3.2.2.    Здійснювати контроль за виконанням Роботодавцем законодавства про працю, правил і норм техніки безпеки та виробничої санітарії, правильним застосуванням встановлених умов оплати праці.
3.3.    Роботодавець зобов’язується:
3.3.1.    Надавати голові Ради трудового колективу всю необхідну інформацію з питань, що є предметом цього Договору, сприяти реалізації права членів трудового колективу на захист трудових і соціально-економічних інтересів кожного працівника.
3.3.2.    Безоплатно надавати голові Ради обладнане приміщення, засоби зв’язку, сейф, оргтехніку, канцтовари, при необхідності транспорт для забезпечення діяльності Ради, приміщення для проведення зборів, засідань тощо (ст.249 КЗпП України, ст.42 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності»).
3.3.3.    Надавати вільний від роботи час членам Ради, не звільненим від своїх виробничих чи службових обов’язків, із збереженням заробітної плати, для участі в консультаціях і переговорах, виконання інших громадських обов’язків в інтересах трудового колективу, а також на час участі в роботі виборних органів, але не менше ніж дві години на тиждень.
3.3.4.    Не допускати звільнення з роботи за ініціативою Роботодавця працівників, які обрані до складу виборних органів трудового колективу і не звільнених від основної роботи, без згоди з Радою.
3.3.5.    У випадку внесення Радою Роботодавцю щодо порушень трудового законодавства та умов Договору розглядати їх в десятиденний термін.
3.3.6.    Надавати можливість уповноваженим представникам Ради брати участь у засіданнях керівних органів університету (ректорат, вчена рада), а також підрозділів.
3.3.7.    За роботу у Раді та  інших органах самоврядування трудового колективу преміювати окремих працівників за поданням голови Ради.

4. ДІЛОВОДСТВО
4.1.  Рада веде протоколи своїх засідань та засідань загальних зборів трудового колективу, які зберігаються у секретаря Ради.
4.2. Відповідальність за діловодство у Раді покладається на голову Ради та секретаря.

5. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
5.1.    Положення про Раду обговорено і схвалено Загальними зборами Ради 28 грудня 2011 року (протокол № 9).
5.2.     Положення про Раду набирає чинності з дня його підписання Сторонами, але не пізніше 15 днів з моменту його схвалення на  зборах Ради.
5.3.    У разі зміни або прийняття нормативних актів, що регламентують положення про Раду, до нього в установленому порядку вносяться відповідні зміни.