Національна академія наук України Київський університет права

Представники КУП НАН України взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Іслам та ісламознавство в Україні»

20 Листопада, 2014

     19 листопада 2014 р. в Інституті філософії НАН України відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Іслам та ісламознавство в Україні» на тему: «Міфи та реалії сприйняття ісламу в Європі». У роботі конференції взяли участь представники кафедри філософії і соціально-гуманітарних дисциплін Київського університету права НАН України доцент Буруковська Н.В., доцент Лім Л.А., асистент Лебідь В.П. На конференції були присутні поважні гості – Надзвичайний і Повноважний посол Індонезії в Україні, пані Нінік Кун Нар’яті, муфтій ДУМУ «Умма» та Президент ВГО «Український центр ісламознавчих досліджень» Саід Ісмагілов, директор Інституту філософії імені Г. С. Сковороди Анатолій Колодний та інші відомі українські ісламознавці, сходознавці, релігійні діячі та представники мусульманських держав.

     В рамках конференції розглядались питання сучасних тенденцій розвитку ісламу а Європі та Україні, діяльність ісламських інституцій в Україні в контексті національної безпеки, актуальні проблеми ісламознавства в Україні, а також була порушена тема міфів та реалій сприйняття ісламу в Європі.
     Робота IV науково-практичної конференції «Іслам та ісламознавство в Україні» засвідчила кілька важливих тенденцій у розвитку сучасного українського ісламознавства. По-перше, ісламознавча наука в Україні поступово розвивається та набирає обертів, старше покоління має нагоду передати свої знання наступникам на подібних заходах, а молоді науковці отримують нові майданчики для дискутування. По-друге, конференція стала не лише майданчиком для спілкування мусульман та ісламознавців, а й сприяє налагодженню міжконфесійного діалогу, який відбувається завдяки неупередженому знайомству і спілкуванню представників ісламу та християнства. По-третє, цьогорічна конференція зацікавила не лише традиційних учасників попередніх заходів, а й дипломатів, які представляють мусульманські (і не тільки) держави.

     Нарешті, конференція продемонструвала, що попри важкий час, який переживає нині Україна, дослідники з різних її частин не втратили ані бажання займатися вивченням ісламу, ні будувати єдиний український ісламознавчий дискурс. І в цьому їх слід лише підтримати й побажати подальших успіхів!