Представники КУП НАНУ прийняли участь у спеціальній події, присвяченій участі жінок у процесах відбудови України під час війни
Сьогодні, під час жорстокої та агресивної війни росії проти України, українським жінкам належить неймовірно відповідальна роль, адже вони навчилися жити під постійною загрозою. За 9 років війни українські жінки не тільки звикли до постійних повітряних атак, вони навчились з цим жити, навчилися миттєво доставляти гуманітарну допомогу та евакуювати поранених найскладнішими маршрутами, розбиратися в зброї та турнікетах, зброї і тактичній медицині, облаштуванні бомбосховищ, розумітися на електрогенераторах. Кожна зараз в одній особі рятувальниця, психологиня, антикризова менеджерка, кожна – мультизадачна. Разом із тим, жінки щоденно залишаються дружинами, мамами, сестрами та несуть на собі роль берегинь домашнього вогнища. Українські жінки піж час війни стали лідерками, а бути лідером це означає віддавати більше, ніж отримуєш, і надихати. Українські жінки саме такі.
Так, 20 липня 2023 року Український Жіночий Конгрес провів спеціальну подію, присвячену участі жінок у процесах відбудови України, а також досвіду українських жінок під час повномасштабної війни.
Слід зазначити, що Український Жіночий Конгрес є постійно діючою публічною платформою, яка формує порядок денний з гендерної політики для Верховної Ради України, Уряду України, місцевих громад, приватного та громадського секторів та медіаспільноти. Щороку Український Жіночий Конгрес збирає перших осіб держави, українських та іноземних парламентарів та парламентарок, представників та представниць міжнародних і громадських організацій, ЗМІ, місцевого самоврядування, українських та закордонних експертів та експерток, а також усіх небайдужих до проблем гендерної рівності. Український Жіночий Конгрес є унікальним національним майданчиком для просування політики рівності в Україні.
Захід проводився у змішаному форматі та був спрямований на наступні важливі теми: Політичне лідерство жінок, Ключові виклики під час відбудови, Роль освіти під час відбудови, Роль ментального здоров’я під час відбудови, Економічні виклики та дієва участь жінок у відбудові.
Серед спікерів і спікерок Форуму були: Олена Кондратюк, Віцеспікерка Верховної Ради України; Марія Іонова, народна депутатка України; Ірина Геращенко, народна депутатка України; Ольга Айвазовська, Голова громадянської мережі ОПОРА; Ірина Верещук, Віце-прем’єр-міністерка – Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; Деніз Браун, Координаторка системи ООН в Україні; Віра Михайленко, Голова Вищого антикорупційного суду України; Наталія Калмикова, Голова Українського ветеранського фонду; Оксен Лісовий, Міністр освіти та науки України; Тарас Добко, Ректор Українського католицького університету; Оксана Збітнєва, Керівниця Координаційного центру з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України; Олександр Кодола, мер Ніжина та інші.
Теми дискусій охопили питання відбудови України, важливі зміни в освітніх процесах під час війни та після перемоги, аспекти участі жінок у процесах оборони. Також в рамках Спеціальної події відбулась дискусія про ментальне здоров’я українців та було презентовано Всеукраїнську програму ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської, Першої леді України.
Основним лейтмотивом Форуму стало твердження про те, що майбутнє нації будується на ідеях, цілях і мріях, які об’єднують суспільство всередині країни. Ми всі маємо спільну мрію – перемогти та побудувати нове мирне, безпечне і заможне життя. Жінки мають сьогодні більш гучно в парламенті відстоювати ідею та ідеологію. Наша головна ідея – це членство в ЄС і НАТО. Коли ми кажем про відновлення в контексті лише відбудови, то це неправильно. Недостатньо відбудувати будівлю, школу чи садочок і вважати, що ми відновили. Ми, перш за все, маємо відновити людину, адже для України людський ресурс зараз стає надзвичайно цінним. Ми зараз отримуємо шанс внаслідок пасіонарного прориву, до якого дозріла нація, ми одержуємо шанс формування нової освіти і нової людини. В той же час, міністерство охорони здоров’я фіксує зростання розладів харчової поведінки, діабету другого типу, серцево-судинних захворювань. А тому піклування про ментальне здоров’я має стати щоденною звичкою. Людина має знати, що держава про неї піклується, але відповідальність за ментальне здоров’я лежить на самій людині.
Від Київського університету права НАН України участь у заході прийняли: Олена Антонова, проректор з навчально-методичної роботи, к.е.н.; Оксана Хорватова, к.ю.н., доцент, професор кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін; Анастасія Антонюк, к.ю.н., доцент кафедри кримінального права та процесу; Наталія Канфуі, методист навчального відділу університету. Враховуючи розпал вступної кампанії, представники КУП НАНУ прийняли участь у заході онлайн через платформу zoom.
Прес-Центр КУП НАНУ