Представники КУП НАНУ прийняли участь в міжнародному Форумі «Південна Корея-Україна»
Участь в міжнародних заходах є важливою складовою наукової роботи у закладі вищої освіти та профорієнтації, адже спілкуючись із представниками бізнесу, влади та інших університетів є можливість обміну позитивним досвідом, налагодження контактів для співпраці та власне проведення рекламної компанії з метою пошуку абітурієнтів. Так, минулого тижня представники Київського університету права НАН України прийняли участь у конференції, організованій Українсько-Корейською асоціацією нового будівництва (UКА) та Корейсько-Українською асоціацією нового будівництва (КУАНБ).
Слід відзначити, що корейсько-українська асоціація нового будівництва була створена у липні 2023 року в Сеулі за ініціативою колишнього посла Республіки Корея в Україні та низки корейських компаній. Південна Корея має великий досвід повоєнної відбудови своєї країни та розмінування, яким прагне поділитися з Україно. Саме тому основним завданням новоствореної асоціації є сприяння корейським компаніям, корейському бізнесу в пошуку партнерів в Україні, сприяння в реалізації проектів повоєнного відновлення та розвитку України, відбудови та розмінування, а також створення «дзеркальної» структури, покликаної допомогти українським компаніям, територіальним громадам та державним органам спростити пошук партнерів, інвесторів та донорів у Республіці Корея та інших країнах.
Захід відбувся в змішаному форматі, адже більшість учасників з Південної Кореї приймали участь в режимі відео конференції. З вітальним словом до присутніх звернувся Президент Українсько-Корейської асоціації нового будівництва Андрій Бірюков та Ли Янг Гу – Президент Корейсько-Української асоціації нового будівництва, обговорили питання щодо оцінки шансів України стати «економічним дивом за одне покоління» на зразок Південної Кореї. З проектом підтримки заходу виступив відомий український бізнесмен, політик, Народний депутат Сергій Тарута.
Під час конференції відбулось декілька панельних дискусій, зокрема обговорювали проблеми розмінування звільнений територій, питання відбудови України, реформи будівельного ринку, виконання зобов’язань перед партнерами з ЄС. Учасники подискутували щодо співпраці з корейськими компаніями, успіхів України у впровадженні енергоефективних підходів та імплементації європейських норм і стандартів у будівництві. В обговоренні взяли участь Андрій Куликов, український журналіст і редактор, Юрій Маслов, український громадський діяч, Михайло Блонський та представники бізнесу.
Наступною стала важлива дискусія щодо міжнародно-правового регулювання відшкодування збитків, завданих громадянам України та державі в цілому війною рф, можливості співпраці в даному напрямку науки та бізнесу, де з доповіддю виступила запрошена гостя Оксана Хорватова, к.ю.н., доцент Київського університету права НАН України. Модератором панелі виступила Ярослава Бояркіна, аспірантка Київського університету права НАН України, благодійник, фінансист. В обговоренні плану спільних дій, форматів проведення зустрічей, форумів та інших публічних та науково-консультативних заходів, спрямованих на відбудову України, взяли участь експерти і представники українського та корейського бізнесу, бізнес-асоціацій тощо.
В рамках учасники конференції підписали «Декларацію спільного засідання УКА та КУАНБ про засудження російської агресії, вдячність Республіці Корея за підтримку України».
Прес-Центр КУП НАНУ