Представники КУП НАНУ прийняли участь в обговоренні проблематики на тему «Гендерна політика та законотворення»
Днями науково-педагогічні представники Київського університету права НАНУ України прийняли участь в обговоренні проблеми на тему «Гендерна політика та законотворення». Зустріч було організовано Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем», яка є майданчиком для обміну знаннями, досвідом, розвитку та підтримки жінок у юридичній професії.
В сучасних умовах євроінтеграційних процесів, навіть не зважаючи на воєнний стан, проблема гендерної рівності постала під іншим кутом. Жінки, які нині є визнаними та успішними, аби досягти свою ціль, працюють часом більше за колег-чоловіків, займають високі посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, в тому числі понад 60 тисяч жінок сьогодні проходять службу в лавах Збройних сил України та захищають нашу батьківщину. Саме тому на зустрічі закономірним для обговорення постало питання про те, що гендерна рівність – це найперше про справедливість, однаковий доступ до ресурсів і влади, можливість мати однакові права та обов’язки, однаково впливати на суспільство і отримувати освіту, а також розділяти відповідальність за домашню роботу і дітей.
Спікером зустрічі стала учасниця програми довгострокового стажування в Аналітичному центрі ЮрФем, громадська активістка – Дар’я Гросул. На зустрічі розглядалися такі питання як гендерний підхід до політики, вплив гендерно-правової аналітика на законотворення, шляхи адвокації прав жінок у політиці.
Окрему увагу присутніх було зосереджено на аналізі Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків», який визначає, що гендерна рівність це рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації; рівні можливості жінок і чоловіків – це рівні умови для реалізації рівних прав жінок і чоловіків. Принцип гендерної рівності закріплений у Конституції України, що виражається у рівності прав жінок і чоловіків щодо надання жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній та культурній діяльності, у здобутті освіти та професійній підготовці.
Важливе значення даного Закону полягає у досягненні паритетного становища жінок і чоловіків у всіх сферах життєдіяльності суспільства шляхом правового забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, ліквідації дискримінації за ознакою статті, але вони носять лише декларативний характер гендерної рівності та формальність прав жінок.
Від Київського університету права Національної академії наук України в заході прийняли участь: проректор з навчально-методичної роботи, к.е.н. Олена Антонова; завідувач кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін, к.ю.н., доцент Анастасія Антонюк та доцент кафедри міжнародного права та галузевих правових дисциплін, к.ю.н., доцент Оксана Хорватова, яка є членкінею Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем».
Прес-Центр КУП НАНУ