Представники КУП НАНУ прийняли участь в онлайн заході «Кібербезпека в контексті війни: досвід України»
14 листопада 2023 року представники Київського університету права Національної академії наук України прийняли участь в онлайн заході «Кібербезпека в контексті війни: досвід України» організованого Фондом Президента України за підтримки освіти, науки та спорту з Фондом Фрідріха Науманна за свободу в Україні, Центром політичних студій та аналітики «Ейдос», Державною службою спеціального зв’язку та інформаційного захисту України, UA-UK Academic Diaspora Network, Львівським національним університетом імені Івана Франка та Київською школою економіки.
Спікерами даного заходу виступили:
- Олексій БАРАНОВСЬКИЙ (Інститут технологій Блекінге, Швеція) представить результати свого кейс-дослідження щодо кібербезпеки в Україні та відповіді на російські кібератаки з 2014 року.
- Андерс КАРЛССОН (Інститут технологій Блекінге, Швеція) поговорить про уроки, які європейські країни можуть вивчити з українського досвіду у галузі кібербезпеки.
- Олександр ПОТІЙ (Заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та інформаційного захисту України) представить український досвід протидії російським кібератакам та кібербезпекові політики в Україні.
- Іоана БУРЕАНУ (Директор Суррейського центру кібербезпеки) розгляне, як війна в Україні змінює глобальний ландшафт кібербезпеки, та з якими викликами стикаються науковці в галузі кібербезпеки.
Модератор: Ґрегорі Чоклер, професор інформатики, Університет Суррея (TBC).
Від Київського університету права НАН України взяли участь у заході:
- Олена АНТОНОВА, кандидат економічних наук, проректорка з навчально-методичного забезпечення Київського університету права НАН України.
- Анастасія АНТОНЮК, кандидат юридичних наук, доцент, завідувачка кафедри міжнародного права та галузевих-правових дисциплін Київського університету права НАН України.
- Микола МАЛІЙ, доктор філософії права, завідувач юридичною клінікою «ФЕНІКС», доцент кафедри кримінального права та процесу Київського університету права НАН України.
- Наталя ГОЛЬДБЕРГ, кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права та процесу Київського університету права НАН України.
- Анастасія МАЙОРОВА, голова Комітету інформації та студентських зав’язків Студентського парламенту Київського університету права НАН України.
На заході обговорювалися динамічні ландшафти кібервійни, з особливим акцентом на досвід України в галузі кібербезпеки.
Ключові експерти, лідери галузі та представники державних установ поділилися інсайтами щодо кібервикликів, стратегій, технологій та політик, що впроваджуються в Україні.
Спікерами було показано статистичну інформацію по кібератакам різних видів суб’єктів господарювання України. За період із червня по жовтень 2023 року було завдано 2054 атаки, з яких найбільше постраждали критична інфраструктура та уряд і місцева влада (в розрізі статистики – 970 та 513 разів).
Представниками Київського університету права НАН України було отримано багато інформації щодо засобів та методів уникнення або швидкого реагування на кібератаки. Отриманні знання та вміння сприятимуть покращенню педагогічної майстерності науково-педагогічних працівників Університету та дозволять поділитися зі здобувачами отриманою інформацію.
Дякуємо Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту за проведений науково-практичний захід!
Прес-Центр КУП НАНУ