Представники КУП НАНУ взяли участь у методичному семінарі з питань належної підготовки конституційних звернень для внесення на розгляд Конституційного Суду України

10 Грудня, 2013

6 грудня 2013 року у Конституційному Суді України відбувся методичний семінар з питань належної підготовки конституційних звернень для внесення на розгляд Конституційного Суду України.
     Вступне слово, привітання та представлення учасників семінару оголосив Баулін Юрій Васильович, заступник Голови Конституційного Суду України, доктор юридичних наук, професор.

Семінар був присвячений розгляду загальних вимог до конституційних звернень та типовим помилкам, що допускаються при їх підготовці. Завідувач Відділу опрацювання конституційних звернень Управління правової експертизи Секретаріату Конституційного Суду України Роговий Олег Володимирович у своїй доповіді систематизував ці помилки та перелічив їх: 1. неналежний суб’єкт звернення (коли звернення підписує адвокат чи представник, а не особа права якої порушені); 2. звернення від юридичної особи підписує особа, повноваження якої не підтверджено; 3. у довіреності не зазначено право на представлення особи у Конституційному Суді України, а видано довіреність на представлення у судах загальної юрисдикції та органах державної влади; 4. фізична чи юридична особа порушує питання конституційності норми; 5. предметом звернення є непідвідомчі Конституційному Суду України питання: а) рішення судів загальної юрисдикції, б) прогалини у законодавстві, в) правомірність дій правоохоронних органів; 6. копії матеріалів справи необхідно надавати у трьох примірниках, додатки також.
     Кобан Жанна Ігорівна, головний консультант експертно-правового відділу з питань приватного права окреслила вимоги Конституційного Суду України стосовно визначення предмету тлумачення в конституційному зверненні.
     Кондик Іван Михайлович зупинився на обґрунтуванні порушення або можливості порушення конституційних прав суб’єкта права на конституційне звернення.

До участі у семінарі були запрошені: суддя Конституційного Суду України Вдовіченко Сергій Леонідович, судді Конституційного Суду України у відставці Костицький Мхайло Васильович, Мачужак Ярослава Василівна, представники юридичних компаній, представники вищих навчальних закладів, студенти юридичного факультету Київського національного Університету ім. Тараса Шевченка, представники засобів масової інформації. Київський університет права НАН України на даному заході представляли Чернецька Олена Василівна, проректор з наукової та науково-педагогічної роботи, кандидат юридичних наук, доцент; Чомахашвілі Олена Шотаєвна, завідувач кафедри конституційного та адміністративного права, кандидат юридичних наук; Бевз Світлана Іванівна, завідувач кафедри господарського права та процесу, кандидат юридичних наук, доцент.

Загалом даний методичний семінар з питань належної підготовки конституційних звернень для внесення на розгляд Конституційного Суду України носив інформативний та прикладний характер.

Завідувач кафедри конституційного та
адміністративного права КУП НАН