Представники КУП НАНУ взяли участь у науково-практичній конференції “Інновація та кращі практики гендерної освіти”

3 Грудня, 2013

29 листопада 2013 представники КУП НАНУ взяли участь у науково-практичній конференції “Інновація та кращі практики гендерної освіти”, яка проходила на базі Національного технічного університету України “Київськогоиївського політехнічного інституту” (науково-технічна бібліотека ім. проф. Г.І. Денисенка), за підтримки представництва Фонду імені Ф. Еберта в Україні. Ініціатором та організатором даного заходу виступив Гендерний центр Харківського національного педагогічного університету ім. Г. Сковороди.
     Конференція була присвячена питанням розвитку гендерної політики України на досвіді провідних країн світу.  А саме, в першу чергу, сприянню покращенню  умов праці,  особливо у період, коли жінка стала матір’ю: отримання достойної роботи та отримання достойної заробітної плати та впровадження на підприємства, інститутах та державних установах вільного графіку роботи.
     Гострим стояло питання щодо створення такої політики, яка б надала жінці безперешкодний доступ до отримання державних посад.
     Лейтмотивом конференції  стала теза: “Можливість кар’єри,  бути жінкою і лишатися мамою”. Так як вічна проблема жінки полягає у виборі кар’єри чи сім’ї.
     В межах такої даної сфери  26 вересня 2013 року  на  території України прийнято програму  забезпечення рівних прав. Реалізація даного проекту відбувається  разом із фондом ім.  Фрідріха Еберта.  Зародження і початок реалізації даної політики бере свій виток із Харкова, а саме: Гендерного центру, який створений на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г. Сковороди у 2012 року. До даного центру входять різні структурні елементи, які розташовані по всій Україні.
На конференції, також, було зазначено, що майбутня людина має бути дуже гендерно чутливою, тому необхідно,  у цьому плані, впливати на гендерну політики через освіту.
Обговорення на науково-практичній конференції відбувалося за участі провідних фахівців:
1.    Ельвіри Тітко (Київський університет права НАН України);
2.    Світлани Юдіної (Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України);
3.    Ніни Світайло (Гендерний ресурсний центр Сумського державного Університету);
4.    Тетяни Ісаєвої (Всеукраїнська мережа Центрів гендерної освіти ВНЗ);
5.  Олени Малахової (Гендерний центр Харківського національного педагогічного університету імені Г. Сковороди);
6.    Тетяни Смирнової (Гендерний ресурсний центр Севастопольського національного  технічного університету);
7.    Людмили Насонової (ЦГО Харківського національного медичного університету) та багатьох інших.