Національна академія наук України Київський університет права

Представники КУП НАНУ взяли участь у семінарі з питань нормативно-правового забезпечення дистанційної освіти в Україні

25 Жовтня, 2010

      Нарада-семінар з питань нормативного забезпечення дистанційної форми навчання проводилась Міністерством освіти і науки України (далі – МОН України) спільно із Українським інститутом інформаційних технологій в освіті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» з метою:

– обговорення стану нормативного забезпечення дистанційної форми навчання;


– обговорення, доопрацювання і прийняття проекту Положення про дистанційне навчання у закладах післядипломної освіти;


– вироблення рекомендацій Міністерству освіти і науки України щодо розвитку нормативно-правового забезпечення післядипломної освіти та дистанційної форми навчання.


      
У нараді-семінарі взяли участь 256 уповноважених представників зі 177 вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти, науково-дослідних/наукових інститутів/центрів усіх регіонів України.

      
Учасники наради-семінару заслухали представника МОН України Коровайченка Ю.М. та обговорили стан нормативно-правового забезпечення дистанційної форми навчання.

      
Представниками ВНЗ було обговорено та доопрацьовано текст проекту Положення про дистанційне навчання у закладах післядипломної освіти. Після більш ніж 5-ти годинного доопрацювання було прийнято текст Положення більшістю голосів.


      
Учасники наради-семінару звернули увагу та наголосили на тому, що нормативно-правове забезпечення дистанційної форми навчання вищої, післядипломної, професійно-технічної та середньої освіти недосконале, знаходиться на рівні 2004 року і потребує розроблення та затвердження до 30 червня 2011 року.


      
Технології дистанційного навчання широко застосовуються у навчальному процесі багатьох ВНЗ на рівні вищої і післядипломної освіти, але впровадження дистанційного навчання як окремої форми гальмується багатьма чинниками, зокрема відсутністю відповідної нормативної бази.

      
Учасники наради-семінару рекомендували Міністерству освіти і науки України визначити розроблення нормативно-правового забезпечення дистанційної форми навчання та післядипломної освіти, включаючи перепідготовку, пріоритетними завданнями МОН України.


      
Необхідно розглянути і затвердити Положення про дистанційне навчання наказом МОН України (до 15 листопада 2010 року) а в подальшому розробити і затвердити нормативно-правові документи щодо використання дистанційної форми навчання на різних рівнях освіти.

      
Після закінчення наради-семінару було проведено презентації ВНЗ, що надають можливість отримання вищої освіти дистанційно. Представник Київського університету права НАН України, завідувач відділенням дистанційного навчання Кушнір Б.С. презентував учасникам дистанційне навчання КУП НАН України і акцентував увагу присутніх тому, що з 2003 року дистанційне навчання в Університеті розвивається досить активно і нині надання освітніх послуг за дистанційною формою знаходиться на високому рівні.