Представники КУП НАНУ взяли участь у весняній школі «Право на життя у міжнародному та національному законодавстві», за підтримки координатора проектів ОБСЄ в Україні

18 Травня, 2015

Протягом 27 квітня – 1 травня студенти 4-го курсу факультету міжнародних відносин КУП НАНУ Сусла Інна, Федченко Юлія, та аспірантка другого року навчання Лебідь Віталія взяли участь у щорічній міжуніверситетській весняній школі «Право на життя у міжнародному та національному законодавстві» у м. Києві та м. Львові, що проходила у співробітництві та за підтримки координатора проектів ОБСЄ в Україні. Учасники фінального етапу пройшли відбір серед студентів юридичних вищих навчальних закладів Києва та Львова, де було обрано 25 найкращих представників молоді.
     27 квітня відбулося відкриття школи у КНУ ім. Т.Г.Шевченка, де першим з доповіддю на тему «Historical contribution to the protection of human rights and the right to life by the Ukrainian legal scholarship. Current issues related to the protection of the right to life in Ukraine» виступив Буткевич В.Г., професор кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства КУП НАН України, суддя Європейського суду з прав людини у відставці.
     Також в рамках весняної школи студенти відвідали Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» у м. Києві, що безпосередньо стосувалося теми захисту права на життя.

30 квітня заняття розпочалися у ЛНУ ім. Івана Франка з доповіді Професора університету Міддлсекс п. Вільяма Шабаса на тему «Protection of  the right to life in international criminal law». Також протягом всього періоду школи із доповідями виступили Стецюк П.Б (суддя конституційного суду), Пушкар П.В. (доцент КНУ ім. Т. Г. Шевченка, старший юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини), Яновська О.Г. (професор кафедри правосуддя КНУ ім. Т. Г. Шевченка, суддя Аd hoc Європейського суду з прав людини), п. Філіп Ліч (директор Європейського центру захисту прав людини, професор Університету Міддлсекс), п. Ур Ердал (старший юрист Секретаріату Європейського суду з прав людини), п. Гасан Бакірчі ( заступник голови секції допуску заяв Секретаріату Європейського суду з прав людини).

На завершення студенти мали написати ЕСЕ, на запропоновану тему з тематики права на життя, після чого було обрано 7 кращих робіт. Студенти КУП НАНУ, Сусла Інна та Федченко Юлія, відповідно посіли перше та друге місце. По завершенню студенти були нагороджені сертифікатами серед яких кращі матимуть змогу пройти стажування у Раді Європи.

Вітаємо Суслу Інну та Федченко Юлію з перемогою!

Декан факультету
 міжнародних відносин