Представники КУП НАНУ взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Застосування положень КПК України: проблеми та шляхи їх вирішення»

24 Листопада, 2015

20 листопада 2015 р. в Національному університеті державної податкової служби України (м. Ірпінь) відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Застосування положень КПК України: проблеми та шляхи їх вирішення», присвячена 3-й річниці набрання чинності КПК України.
     У роботі конференції взяли участь відомі представники наукової спільноти та практики. Зокрема, М. А. Погорецький, завідувач кафедри правосуддя Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України; Н. І. Клименко, професор кафедри кримінального права, процесу та криміналістики Приватного вищого навчального закладу «Європейський університет», доктор юридичних наук, професор; Л. Д. Удалова, начальник кафедри кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України; В. В. Назаров, директор Навчально-наукового інституту права Національного університету ДПС України, доктор юридичних наук, професор; Г. П. Власова, завідувач кафедри кримінального права, процесу та криміналістики Приватного вищого навчального закладу «Європейський університет», доктор юридичних наук, професор та ін.
     Делегацію від Київського університету права НАН України представляли: доцент кафедри кримінального права та процесу к.ю.н. Ващук Б. Л. та студенти магістратури – Вознюк І.І., Клімова С.Ю., Легкий О.В., Лизогуб А.А.

Учасники конференції обговорили актуальні проблеми кримінального процесу, особливості практичної реалізації деяких норм КПК України, недоліки кримінального процесуального законодавства. Значну увагу учасники конференції зосередили на недосконалостях правової регламентації слідчих (розшукових) дій та у зв’язку з цим, – перспективах взаємозв’язку оперативно-розшукової діяльності та кримінального процесу.  Жваву дискусію викликали новели доказового права, особливості закріплення в законодавстві принципу змагальності кримінального судочинства, незалежність слідчого тощо. Під час конференції активно обговорювалося питання про особливості використання поліграфа в кримінально-процесуальній та поза процесуальній діяльності.
     Учасники конференції акцентували увагу на частих порушеннях норм КПК України під час досудового та судового провадження. Відповідні порушення, допущені органами та посадовими особами, які ведуть кримінальний процес, є підставою для звернення до Європейського суду з прав людини. Кількість таких звернень від громадян України останнім часом істотно зросла, відтак, зросла і кількість присудженої до відшкодування шкоди. Все це свідчить про недосконалість кримінального процесуального законодавства та істотні порушення під час його застосування на практиці.

За результатами дискусій і обговорень учасники конференції дійшли висновку про необхідність внесення суттєвих змін до кримінального процесуального законодавства з метою реального захисту прав та законних інтересів особи, а також ефективного функціонування правоохоронної системи України.

Підготувала:
Ващук Богданна Леонідівна,
к.ю.н., доцент кафедри кримінального права та
процесу Київського університету права НАН України