Представники КУП НАНУ взяли участь в урочистих зборах, присвячених 150-річчю від дня народження академіка М.П.Василенка

22 Лютого, 2016

19 лютого 2016 року на запрошення ректора, професора Юрія Бошицького 50 студентів та аспірантів КУП НАН України взяли участь у Загальних зборах секції суспільних і гуманітарних наук  Національної   академії  наук України,  присвячених 150 – річчю від дня народження академіка Миколи Прокоповича Василенка, що відбулися у великому конференц-залі НАН України.
     Захід відкрив віце-президент НАН України, голова Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України, академік С. І. Пирожков, який привітав присутніх з відкриттям загальних зборів та розповів про основні події життєвого та творчого шляху академіка М. П. Василенка.  На адресу учасників  ювілейного засідання  надійшло привітання від Президента НАН України, академіка  Бориса Євгеновича Патона.

З науковими доповідями виступили: Шемшученко Ю. С., директор Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, академік;  Усенко І. Б., завідувач відділу історико-правових досліджень Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України;  Верстюк В. Ф., професор, завідувач відділу історії Української революції (1917-1921 рр.) Інституту історії України НАНУ; Папакін Г. В., доктор історичних наук, директор Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України; Андрусяк Т. Г., доцент кафедри історії держави, права та політико-правових вчень Львівського національного університету ім. Івана Франка; Міхневич Л. В., доцент кафедри конституційного та адміністративного права Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана.

З ґрунтовною доповіддю «Микола Василенко та його педагогічна діяльність у галузі права» до присутніх звернувся ректор КУП НАНУ, професор Юрій Бошицький, який зокрема зазначив, що Микола Василенко у період науково-педагогічної діяльності був обраний професором в кількох вищих школах Києва і залишив велику наукову спадщину. Знаковим у виступі ректора було зазначено, що взірцем для студентів є те, що Микола Василенко проявляв мобільність під час навчання, достатньо уваги приділяв питанням самоосвіти, а це на сьогоднішній день є вимогою часу навчання студентів. Для увіковічення пам`яті другого президента Академії наук у Київському університеті права НАН України та  Рівненському інституті КУП НАНУ будуть відкриті меморіальні кімнати для глибшого вивчення майбутніми юристами цієї знакової постаті.   Юрій Ладиславович Бошицький вніс пропозицію  щодо започаткування стипендії імені академіка  М.П.Василенка в розмірі  10 тис. грн. для студентів відмінного навчання та активної наукової роботи.

За дорученням Юрія Бошицького  від учасників урочистого засідання на могилу академіка  М. П. Василенка в Державний історико-меморіальний Лук`янівський заповідник делегували студентів КУП НАНУ  для покладання квітів вшанування цієї знакової постаті, як взірця працездатності, відповідальності за свою справу.
     Із заключним словом виступив  віце-президент НАН України, голова Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України, академік С. І. Пирожков, який подякував всім за участь у загальних зборах, а особливо  ректору Київського університету права НАН України за  вшанування  пам’яті великого науковця.

Бондар Віталій,
Голова Наукового товариства студентів